WEC – Alexander Wurz odchodzi na emeryturę

Alexander Wurz ogłosił, że zakończy karierę wyścigową wraz z końcem sezonu WEC 2015.

opublikowany 10/11/2015 à 11:01

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Alexander Wurz odchodzi na emeryturę

Jak informowaliśmy Państwa w numerze AUTOhebdo 2030, Alexander Wurz po finale odwiesi kask WEC zawodów, które odbędą się 21 listopada w Bahrajnie, gdzie po raz ostatni będzie bronił interesów Toyoty za kierownicą TS040 Hybrid nr 2, obok Stéphane’a Sarrazina i Mike'a Conwaya. Z naszych informacji wynika, że ​​będzie to pilot rezerwowy Kamui Kobayashi kto zajmie jego miejsce w przyszłym roku.

Jeśli słabe wyniki japońskiego producenta w tym roku mogły zmusić byłego kierowcę Benettona i Williams podjąć decyzję, to prawda niepowodzenie 24 godziny Le Mans Rok 2014, który wydaje się być rokiem Aleksandra Wurza.

„TheWytrzymałośćszczególnie w Le Mans, była jedną z najtrudniejszych dyscyplin”, wyróżnił zwycięzcę 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2009 Peugeot. „Prowadziłem większość 24-godzinnych wyścigów, w których brałem udział. Ale najtrudniejszym momentem było poddanie się w zeszłym roku, po 15 godzinach prowadzenia w wyścigu. W 2014 roku poświęciłem tak wiele, przygotowując się do wyścigu, że ciężko było mi się otrząsnąć po wycofaniu się. Taka porażka wzmocniła mnie w poprzednich latach, ale nie tym razem. Wtedy zrozumiałem, że nadszedł czas, abym ustąpił. »

Oczekuje się, że Alex Wurz będzie miał dużo zajęć w przyszłym roku, ponieważ jest także doradcą Williamsa i prezesem GPDA (Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix). „Moja przyszłość zawsze będzie kręcić się wokół wyścigów, w końcu mam to we krwi. Każdy, kto mnie zna, wie, że zawsze mam wiele projektów związanych z bezpieczeństwem drogowym i projektowaniem torów. Zostanę w pobliżu”– dodał 41-letni Austriak.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz