WEC – Toyota: „To będzie trudne, to na pewno”

Toyota ma nadzieję na odbicie się na torze Nürburgring po słabych wynikach w Le Mans, ale japoński producent już spodziewa się trudnego weekendu z Porsche i Audi.

opublikowany 24/08/2015 à 17:04

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Toyota: „To będzie trudne, to na pewno”

Alors, że Toyota pamiętam jego słaby wynik w 24 godziny Le Mans, z szóstym miejscem jako najlepszym wynikiem, WEC powróci do swoich praw po ponad dwumiesięcznej przerwie związanej z rozegraniem 6 sierpnia 30-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. Japońska marka nie opuściła sesji testowej zorganizowanej w zeszłym miesiącu na niemieckim torze, aby zoptymalizować ustawienia swojego TS040.

Ale w obliczu Audi i do nowego pakietu aerodynamicznego PorscheToyota ma świadomość, że o miejsce w czołówce nie będzie łatwo. „Będziemy mocno atakować, aby walczyć z Audi i Porsche. Będzie trudno, to pewne, ale zrobimy co w naszej mocy, aby stawić im czoła””, powiedział Toshio Sato, prezes zespołu. „Nasze testy na torze Nürburgring wypadły dobrze. Drugą część sezonu WEC chcemy rozpocząć od pozytywnego wyniku. »

Kazuki Nakajima ma nadzieję, że brak doświadczenia zespołów zmniejszy te różnice. „To nie będzie łatwe, ale to nowy tor dla WEC. Być może da to pewne możliwości”, uważany za kierowcę nr 1. Jego kolega z drużyny Sébastien Buemi, aktualnie wybrany do testów Formuła E w Donington (Wielka Brytania) z Renault e.dams, zwraca się raczej ku niebu. „Pogoda w regionie Eifel jest wyjątkowa i tylko to mnie martwi. Pamiętam raz w maju, kiedy nie mogliśmy przeprowadzić żadnych testów ze względu na śnieg. Jestem pewien, że w ten weekend nie będzie śniegu, ale nigdy nie wiadomo, jaka pogoda przyniesie na Nürburgring.”– wspomina Szwajcar.

0 Zobacz komentarze)