15. miejsce w kwalifikacjach w Miami, co jest „przeciętnym” wynikiem dla Fernando Alonso

Zły dzień dla Fernando Alonso w Miami, który zajmuje 15. miejsce w kwalifikacjach, a Hiszpan nie widzi nawet możliwości powrotu do punktów podczas Grand Prix.

opublikowany 05/05/2024 à 11:30

Yannisa Duvala

1 Zobacz komentarze)

15. miejsce w kwalifikacjach w Miami, co jest „przeciętnym” wynikiem dla Fernando Alonso

Alonso, zupa grymasów. ©DPPI

Rzadkie zjawisko, które należy podkreślić, jest to pierwszy raz w tym sezonie Fernando Alonso nie osiąga Q3. Pilot Aston Martin, który niedawno przedłużył kontraktprzeżywa obecnie najgorszy weekend w sezonie. Podczas wyścigu sprinterskiego Byk Asturii uległ wypadkowi na pierwszym zakręcie. Przebicie opony zrujnowało jego wyścig i nadzieje na zdobycie kilku punktów. Kilka godzin później, przed kwalifikacjami do Grand Prix, Hiszpan był zdeterminowany, aby naprawić swój błąd w sprincie. Jednak jego AMR1 zdecydował inaczej.

„Wygląda na to, że mamy dziś spore problemy (SOBOTA) w porównaniu do wczoraj (Piątek) – w kwalifikacjach Sprintu zajęliśmy 7. i 8. miejsce i dzisiaj nie awansowaliśmy do Q3, został dwukrotnym mistrzem świata. W moim przypadku jest to dość słaby występ w Q2, 15... Nie mogłem wiele poprawić. »

Za daleko, żeby liczyć na punkty?

Od początku weekendu zdominowany przez Lance Stroll, Fernando Alonso twierdził, że zmodyfikował pewne ustawienia w swoim urządzeniu jednomiejscowy spróbować złapać kilka dziesiątych. „Wprowadziliśmy pewne zmiany w ustawieniach pomiędzy wyścigiem sprinterskim a kwalifikacjami. Biorąc pod uwagę czasy, powiedziałbym, że nie zadziałało tak, jak oczekiwano. Ale tak, to weekend sprintu i jest trudny. »

Jego kilka dziesiątych jest w tym sezonie niezwykle cennych. Mogą zapewnić Q3 lub wręcz przeciwnie, jeśli ich nie ma, zagwarantować bardzo zły wynik... „Za dwie dziesiąte możesz być na 8. lub 15. miejscu, jesteśmy z tyłu stawki, ubolewa nad hiszpańskim pilotem. Już kilka razy w tym roku byliśmy po dobrej stronie tej grupy, jak w Chinach, gdzie zajęliśmy 3. miejsce, zaledwie dziesiąte z 9. miejsca, czy coś w tym stylu. »

Z skutkiem, który ocenia "przeciętny", Fernando Alonso nie spodziewa się wiele po tym wyścigu. Nawet punkty 9. czy 10. miejsca wydają mu się nieosiągalne: Myślę, że w moim przypadku bardzo trudno będzie zdobyć punkty. Lance ma większe szanse, jest już blisko punktów, startując z 11. pozycji, ale dla mnie głównym priorytetem będzie nauka nowych rzeczy w zakresie tempa wyścigowego. »

CZYTAJ TAKŻE > Nowy Q2, najlepszy wynik roku… Pierre Gasly uśmiecha się przed wyścigiem w Miami

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

05 o 05:2024

Co więcej, Fernand po raz pierwszy „zostaje uderzony” przez swojego sąsiada, który ma sporadyczny stały kontrakt na program!

1

Aby napisać komentarz