7 pole position z rzędu dla Verstappena to wyczyn, jaki niewielu osiągnęło w historii

W sobotę w Miami Max Verstappen zdobył siódme z rzędu pole position, dorównując niektórym z największych nazwisk w historii F7.

opublikowany 05/05/2024 à 12:04

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

7 pole position z rzędu dla Verstappena to wyczyn, jaki niewielu osiągnęło w historii

Zaczyna się tworzyć mała kolekcja opon dla Maxa. © Eric Alonso / DPPI

Karnet Grand Prix i Max Verstappen za każdym razem zapewnia trochę więcej miejsca przy dużym stole. Pod względem liczby zwycięstw zajmuje już trzecie miejsce w rankingu z 58, a wyprzedza go tylko Michael Schumacher et Lewis Hamilton. Jednak z czasem trzykrotny mistrz świata dodał do swojego łuku kilka strun, w tym jedną, którą zaczyna na poważnie opanowywać: pole position.

Gdyby poczekał do 93e Grand Prix zdobył swój pierwszy (Węgry 2019), pilot czerwony Byk Od tego czasu podpisał 37 kontraktów w 97 wyścigach. Daje to współczynnik 38,14%. Z pewnością miał ostatnio bardzo dominujący sprzęt, ale Holender również zrobił postępy w ćwiczeniach. Liczby dowodzą, że miał rację, podobnie jak to, co udało mu się zrobić w tę niedzielę w Miami, gdzie zanotował 7e kolejny biegun. Rzadki wyczyn, jakiego niewielu przed nim dokonało.

Senna, Prost, Schumacher, Hamilton, a teraz Verstappen

Niepokonany na boisku od listopada ubiegłego roku w Abu Zabi Max Verstappen został piątym kierowcą w historii Formuła 1 zdobyć 7 pole position z rzędu.

Przed nim byli Lewis Hamilton (Monako-Włochy 2015), Michael Schumacher (Włochy 2000-Brazylia 2001), Alain Prost (RPA-Kanada 1993) i Ayrton Senna (Hiszpania 1990-Monako 1991). Brazylijczyk jest także jedynym, któremu udało się tego dokonać dwukrotnie. Nawet lepiej, ponieważ innym razem zdobył 8 punktów od Grand Prix Hiszpanii w 1988 r. do Grand Prix Stanów Zjednoczonych w roku następnym. Wyczyn, któremu syn Josa Verstappena mógł dorównać w ciągu dwóch tygodni w Imola. Biorąc pod uwagę jego przewagę w kwalifikacjach w tym sezonie, mówimy sobie, że jest na dobrej drodze, aby to osiągnąć, a nawet go przewyższyć.

CZYTAJ TAKŻE > Najlepsza szansa Ferrari na pokonanie Verstappena w niedzielę?

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz