Zafascynowany Strollem Ricciardo nie traci panowania nad sobą: „Nie ma wymówki”

Walcząc o swoje pierwsze punkty w sezonie, Daniel Ricciardo został zmuszony do wycofania się z gry w Chinach, gdzie Lance Stroll brutalnie uderzył go podczas restartu.

opublikowany 21/04/2024 à 13:44

Gonzalo Forbes

2 Zobacz komentarze)

Zafascynowany Strollem Ricciardo nie traci panowania nad sobą: „Nie ma wymówki”

©Zrzut ekranu/F1 TV

Jasne, że nic nie idzie dobrze Daniel Ricciardo ten sezon. W trudnych ostatnich miesiącach Australia znów się uśmiechnęła od początku weekendu i zmiany podwozia na Grand Prix Chin. Niewiele brakuje nam do przejścia do Q3 w sobotę, pokonując Yuki tsunoda po raz pierwszy w ćwiczeniu kierowca RB mógł mieć nadzieję na nagrodę w tę niedzielę. Ale Lance Stroll i jego nieuwaga zdecydowała inaczej.

Kiedy wyścig został wznowiony na 26. okrążeniu, Kanadyjczyk całkowicie stracił zainteresowanie akcją rozgrywającą się przed nim na nawrocie na 14. zakręcie i zabrał ze sobą Daniela Ricciardo. Pilot Aston Martin Mimo że mocno wcisnął pedał hamulca, nie mógł się powstrzymać przed dosłownie podniesieniem Australijczyka. Chociaż ten ostatni był w stanie kontynuować, w końcu wezwano go z powrotem na swoje stanowisko, aby się wycofał. Koniec nadziei dla niego, który potencjalnie mógłby znaleźć się w pierwszej dziesiątce.

Stroll ukarany karą, Ricciardo nie przebiera w słowach

Nic więc dziwnego, że Danny Ric' nie uniknął pytań na temat tego incydentu, za który Lance Stroll otrzymał 10 sekund kary. Prawie anegdotyczne, gdy zobaczymy konsekwencje tego błędu w ocenie. Przy mikrofonie Niebo, Miodożer wydawał się wściekły, wskazując palcem na swojego odpowiednika, który pozwolił sobie nazwać go w radiu idiotą, obwiniając go i nazywając sankcję „żartem”…

« To podwyżka, więc nie wiemy, co zrobi lider, zaczyna Australijczyk. Dlatego należy zawsze zachować jak największą czujność i przygotować się na każdą sytuację. Widziałem, że przy nawrocie utworzyła się grupa, więc wszyscy zwolnili.

Siła, z jaką mnie uderza... Ma praktycznie połowę samochodu pod moim. Nie jest to zła ocena, bo jest wiele kilometrów ode mnie. Szczerze mówiąc, nie ma żadnego usprawiedliwienia. Frustrujące jest to, że spojrzałem na jego kamerę samochodową, a on nawet na mnie nie spojrzał. Widać jego hełm, patrzy na linę zwrotną. Nie wiem, dlaczego nie patrzy na samochód przed sobą, chyba że jego oczy zajmują się czymś innym. Ale wygląda na to, że na mnie nie patrzył i myślę, że to widać [siłą, z jaką mnie uderza], wyraźnie był skupiony na czymś innym. "

Choć chciał zachować jak największy spokój przed mikrofonami, aby zapobiec dalszemu wzrostowi napięcia, Daniel Ricciardo nie zdołał się całkowicie opanować. „ Staram się, jak mogę, nie mówić tego, co chcę, ale pieprzyć tego gościa (sic!), powiedział później. Ja też jestem miły! » Dobra atmosfera w Szanghaju i my to rozumiemy.

CZYTAJ TAKŻE > Bohater Verstappena, Stroll zero… Notatki z Grand Prix Chin

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

2 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

2 Uwagi)

J

JEAN PIERRE LAFONA

21 o 04:2024

Yves-Henri, to nie jest dobre dla WEC.

1

Yves-Henri RANDIER

21 o 04:2024

Dokument w aktach jedynego stałego kontraktu na planie, pracownika dorywczego, który również zrzuca winę na Ricciardo i nie rozumie nałożonej kary! Jak długo Stroll Senior będzie ukrywał błędy swojego potomstwa! Niech natychmiast wepchnie go do WEC i zwolni miejsce w F1 dla prawdziwego kierowcy, który przyniesie punkty…

1

Aby napisać komentarz