Adrian Newey po raz pierwszy omawia post-Red Bull: „W tej chwili nie ma planu”

Odejście z Red Bulla pod koniec sezonu Adrian Newey opowiedział o dalszej części swojej kariery. Pomiędzy nowymi projektami a chęcią zdystansowania się na jakiś czas Anglik pozostawił wątpliwości co do swojej przyszłości.

opublikowany 04/05/2024 à 12:42

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

Adrian Newey po raz pierwszy omawia post-Red Bull: „W tej chwili nie ma planu”

© Red Bull pula treści

Prawie mógł się tego domyślić jeszcze przed lądowaniem w Miami, miał potwierdzenie, kiedy w ten czwartek przybył na padok, gdzie wszystkie światła reflektorów były zwrócone na niego. I nic dziwnego, że Adrien Newey nie uniknął próśb prasy. Niekoniecznie jest to ćwiczenie, które lubi najbardziej, on czasami woli cienie od światła, ale tym razem nie mógł od tego uciec.

Na Florydzie nie spieszył się, najpierw zwierzając się żołnierzom Red Bulla w garażu, odkąd ogłoszono jego odejście w ciągu tygodnia i oczywiście dla niektórych wyjazd na Grand Prix Miami już się rozpoczął. Potem przyszedł czas, aby umieścić swój głos przed mikrofonem medialnym. Jak zwykle spokojny Adrian Newey, projektant kilku z najbardziej historycznych maszyn świata F1, mówił bezpośrednio o tym, co będzie dalej, o tym, kto odejdzie Milton Keynes pod koniec roku, po prawie dwóch dekadach.

Adrian Newey

© Red Bull pula treści

Ryzykowne zagranie... ale się opłaca

Jeśli nie jest biegły w grze medialnej, Brytyjczyk opanował ją praktycznie do perfekcji, płynnie rozpoczynając swoją reakcję, pamiętając swoje początki w młodym projekcie Red Bull w 2006 roku. ” Szczerze mówiąc, kiedy dołączyłem do zespołu, nie miałem pojęcia, dokąd zmierzamy– zwierzył się przed mikrofonem niebo sport f1.

Było to duże ryzyko dla mojej kariery i od tego czasu jest to niezwykła przygoda. To wielki zaszczyt pracować z tymi wszystkimi ludźmi w fabryce i zespole wyścigowym. [To jest] po prostu fantastycznie. "

Jeśli chodzi o powody tej decyzji, mieszkaniec Stratford-upon-Avon mówił o roku 2021. Sezonie, który pochłonął austriackie szeregi zapierającym dech w piersiach pojedynkiem z Mercedes który trwał aż do ostatniego okrążenia w Abu Zabi, a wynik był znany wszystkim. Ale nie tylko. Niedawne epizody wewnętrzne również miały swój wpływ.

« Formuła 1 to pochłaniające wszystko zajęcie – pracuję nad tym już od dłuższego czasu– przyznaje projektantka. Rok 2021 był bardzo pracowity ze względu na zaciętą walkę z Mercedesem przez całe mistrzostwa, a jednocześnie prace badawczo-rozwojowe nad [RB]18, który był podstawą tej generacji samochodów. Był czas, kiedy czułem się, jak powiedział Forrest Gump, „trochę zmęczony”.. [Myślałem o tym] zimą i w miarę rozwoju wydarzeń w tym roku»

Przerwa przed ostatnią przygodą dla Neweya?

Zbliża się moment, w którym Adrian Newey będzie musiał przygotować się na resztę swojej kariery. Plotki z korytarzy wskazują na duże zainteresowanie ze strony Ferrari, gdzie Frédéric Vasseur jest w trakcie wynurzania statku z silnymi rekrutami, takimi jak Lewis Hamilton. Anglik nigdy nie krył swojej miłości do Stabilny, stajnię, w której chciał kiedyś pracować. Marzenie, które wkrótce się spełni?

« Mam szczęście, że nie muszę pracować, żeby żyć. Pracuję, bo to kocham i poczułam, że to dobry czas, aby cofnąć się, zrobić sobie przerwę, podsumować swoje życie i trochę podróżować, kontynuuje jeden z najbardziej pożądanych mężczyzn na padoku.

Myślę, że z Mandy, moją żoną i naszymi psami prawdopodobnie będziemy podróżować, weźmiemy kamper lub coś takiego i przejedziemy Francję, aby cieszyć się życiem. Może w którymś momencie, nie wiem kiedy, powiem sobie: „OK, jest [czas] następna przygoda. Ale na razie nie ma planu. » Podróżowanie to niewątpliwie najlepszy sposób na spokojne myślenie przed niewątpliwie podjęciem ostatniego rozdziału w swojej bardzo długiej karierze w F1.

CZYTAJ TAKŻE > Lewis Hamilton wyobraża sobie Adriana Neweya z nim w Ferrari w 2025 roku

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

04 o 05:2024

„Wyjazd ogrodniczy” w kamperze, aby odkryć Francję, która w to wierzy! W takim przypadku zasugeruję, aby zatrzymał się u mnie w Médoc na lunch.

Aby napisać komentarz