Alonso prawie stracił wszystko w kwalifikacjach: „Zastanawiałem się, czy przerywam moją próbę”

W tę sobotę Fernando Alonso, będący w dobrej formie na chińskim asfalcie, wydawał się najlepszy spośród pozostałych za Red Bullami.

opublikowany 20/04/2024 à 12:03

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Alonso prawie stracił wszystko w kwalifikacjach: „Zastanawiałem się, czy przerywam moją próbę”

© Paulo Maria / DPPI

Max Verstappen i Sergio Pérez zbyt daleko, aby można było ich przetrącić podczas ćwiczenia okrążenia w powietrzu, Fernando Alonso wziął na siebie odpowiedzialność za osiągnięcie jak najlepszego wyniku na starcie: a 3e miejsce. Jednak pilot Aston Martin źle wystartował w swoim ostatnim przejeździe w Q3, kiedy gdy tylko wkroczył do akcji, jego wysiłki prawie zostały zredukowane do zera.

« Nie spisałem się najlepiej w pierwszym sektorze, tracąc trochę samochód w pierwszych dwóch zakrętach, pomyślał. Następnie zastanawiałem się, czy powinienem kontynuować, czy też przerwać próbę, ponieważ w dwóch turach straciłem około dwóch dziesiątych. W końcu nie poddaliśmy się i nadal nacieraliśmy, uzyskując bardzo dobry czas w końcówce.. »

Wynik ten można wytłumaczyć nowym formatem weekendu sprinterskiego, podczas którego zespoły mają do dyspozycji dwa reżimy Parc Fermé w porównaniu z jednym aż do poprzedniego sezonu. W każdym razie Fernando Alonso wyraża uznanie dla pracy wykonanej przez jego zespół w ciągu kilku godzin pomiędzy wyścigiem sprinterskim, podczas którego doznał uszkodzeń w wyniku zderzenia z Carlos Sainzi początek kwalifikacji.

« Poprawiliśmy samochód w porównaniu do tego (SOBOTA) rano, wprowadzając pewne zmiany w ustawieniach, on rozpoznał. Musimy zobaczyć jutro (Niedziela) jak możemy to zamienić na punkty.

Ogólnie rzecz biorąc, dla wszystkich jest to samo. Nie możesz całkowicie zmienić samochodu, ponieważ masz już weekend. Można jednak wprowadzić pewne zmiany w zakresie równowagi, ale inne dotyczą także wyścigów. To orły lub reszki.

Odpowiedź poznamy dopiero jutro po południu, ale jestem bardzo szczęśliwy i dumny z zespołu. Nie poddajemy się. Nie jesteśmy jeszcze na takiej pozycji, jaką chcielibyśmy, ale cały czas naciskamy. » Umówiono się na spotkanie.

CZYTAJ TAKŻE > Max Verstappen popisał się setnym pole position w historii Red Bulla, a Fernando Alonso był trzeci

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz