Andrea Kimi Antonelli jak we śnie po swoim pierwszym teście w F1: „Wspaniale jest poczuć tę moc”

Członek akademii Mercedesa, Andrea Kimi Antonelli, miał okazję po raz pierwszy zasiąść za kierownicą F1 i to nie byle jaką!

opublikowany 18/04/2024 à 09:09

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Andrea Kimi Antonelli jak we śnie po swoim pierwszym teście w F1: „Wspaniale jest poczuć tę moc”

© Mercedesa

Andrea Kimi Antonelli jest spełnioną nastolatką. Choć dopiero niedawno zadebiutował w Formuła 2po skoku bezpośrednio z FRECA, gdzie w 2023 roku został koronowany, Włoch w ostatnich tygodniach dużo o nim mówił. I z dobrych powodów.

Rzeczywiście, podczas gdy Mercedes, której jest członkiem akademii, szuka następcy Lewis Hamilton od 2025 r. często pojawiało się imię dzieciaka z Bolonii. Zarówno przez plotki, jak i przez Toto Wolff samego siebie. Na ten moment jeszcze daleko nam do awansu w F1, ale niemiecki zespół tak czy inaczej chce zacząć go przygotowywać... na wszelki wypadek.

Zgodnie z zapowiedzią na początku miesiącaWe wtorek i środę Andrea Kimi Antonelli odbyła swoją pierwszą podróż samochodem Formuły 1 czerwony Byk Pierścień w Austrii, gdzie kierowca Transalpine zasiadł za kierownicą W12, samochodu używanego w sezonie 2021, kiedy Mercedes został mistrzem producentów. W sumie AKA przejechała nie mniej niż 500 kilometrów w ramach programu dziedzictwa Mercedesa, na który składają się: w celu konserwacji i obsługi naszych starych samochodów do celów marketingowych. »

Andrea Kimi Antonelli był cały uśmiechnięty. © Mercedesa

« To było niesamowite przeżycie, przyznał z szerokim uśmiechem na koniec tych dwóch dni, podczas których czuł się dobrze na suchym torze, ale także na mokrym torze. Naprawdę wspaniale było poczuć moc i docisk. Kochałem każdą sekundę. Naprawdę dobrze się bawiłem i chcę podziękować całemu zespołowi za ciężką pracę.

Wcześniej przeprowadziliśmy kilka symulacji i sprawdziliśmy ważne elementy. Było to bardzo przydatne, ponieważ gdy byłem już na torze, wiedziałem, co zespół mówi mi przez radio. Przez te dwa dni wiele się nauczyłem, rzeczy, które będą mi bardzo przydatne, gdy wrócę do F2. Muszę jednak dalej pracować i się doskonalić. "

Obecnie zaangażowany w Formułę 2 wraz z Premą Andrea Kimi Antonelli zajmuje 9e miejsce w tabeli z 24 punktami.

©Mercedes

CZYTAJ TAKŻE > Kandydat na fotel Mercedesa, jaki jest początek sezonu Andrei Kimi Antonelliego?

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz