Ayrton Senna, życie i bezpieczeństwo jako dziedzictwo

Trzydzieści lat po śmierci Ayrton Senna, bardziej żywy niż kiedykolwiek, w dalszym ciągu inspiruje młodsze pokolenia i przekazuje swoje przesłanie na rzecz większego bezpieczeństwa na stokach. Bezpieczeństwo było jego ostatnią bitwą i to właśnie jego chcieliśmy podkreślić w tę rocznicę.

opublikowany 01/05/2024 à 08:00

Jeana-Michela Desnouesa

0 Zobacz komentarze)

Ayrton Senna, życie i bezpieczeństwo jako dziedzictwo

Ayrton Senna, dziedzictwo życia. ©DPPI

1 maja 1994 roku zdeterminowany Ayrton Senna przekroczył bramę autodromu Enzo e Dino Ferrari. Bardzo poruszony, a nawet przygnębiony wypadkiem, który dzień wcześniej kosztował życie Rolanda Ratzenbergera (patrz gdzie indziej), wstał. Dużo myślał w nocy i uważa, że ​​kierowcy muszą się zmobilizować, aby wywrzeć presję na FIA w celu poprawy bezpieczeństwa. Musimy walczyć, aby młody Austriak nie pozostał tylko kolejnym nazwiskiem na długiej liście ofiar śmiertelnych w sportach motorowych. Ta walka, którą zamierza stoczyć, jest laską, która w tych chwilach pozwala mu stanąć prosto. Żeby nie myśleć za dużo. Aby uciszyć jego niepokoje. Obecny w Imola – wspomina Niki Lauda „że dzięki badaniom i pokonywaniu wyzwań technicznych wierzyliśmy, że zagrożenia znikają. Wszyscy się myliliśmy: musimy mieć odwagę przyznać się do tego. »

Nawet jeśli odzyskał odrobinę spokoju, napięcie pozostaje nie mniej namacalne w momencie siatki, w której jego Williams jest na biegunie. Czy pozostaje przywiązany do kokpitu, aby znaleźć odrobinę spokoju i wewnętrznego spokoju? Jego inżynier David Brown mówi do niego, ale czy on w ogóle go słyszy? Jego wzrok wydaje się zagubiony. Co on myśli? Oczywiście dla biednego Ratzenbergera, dla Ru

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.

Pozostało Ci 90% do odkrycia.Już subskrybujesz?
Zaloguj się


  • Nieograniczone przedmioty premium
  • Magazyn cyfrowy od 20:XNUMX w każdy poniedziałek
  • Wszystkie numery AUTOhebdo dostępne od 2012 roku
COUV-2433

0 Zobacz komentarze)