Wkrótce odbicie Adriana Neweya? : „W pewnym momencie prawdopodobnie wyjdę ponownie”

Wkrótce po ogłoszeniu swojego odejścia Adrian Newey opowiedział o dalszej części swojej kariery. Jeśli w dalszym ciągu nie zgadza się z nową formacją, Brytyjczyk zapewnia, że ​​jest gotowy na nowe wyzwanie, ale być może nie od razu.

opublikowany 16/05/2024 à 15:47

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Wkrótce odbicie Adriana Neweya? : „W pewnym momencie prawdopodobnie wyjdę ponownie”

© Xavi Bonilla / DPPI

Gdzie będzie Adrian Newey w 2025 lub 2026 roku? Jedno jest pewne, nie w Red Bullu. Gwarantowane opuszczenie Milton Keynes na koniec obecnej kampanii największy projektant w historii F1, jak go niektórzy nazywają, nie wie jeszcze, jaka będzie jego przyszłość. Czy chce kontynuować pracę w tym bardzo wymagającym środowisku, w którym pracuje od ponad 30 lat, więc kto przepuści mu 66.e świeca w grudniu przyszłego roku?

A priori tak, ale według zainteresowanej osoby nie natychmiast. Niedawno ogłosił jego pragnienie znalezienia w przyszłym roku czasu dla siebie i rodziny podróżować, odpocząć, naładować akumulatory itp. Było to kilka dni temu, tuż po tym, jak na początku miesiąca ogłoszono jego odejście z Red Bulla. Czy sprawa ewoluowała?

Nieco. Jeśli nie było mowy o kamperze i wycieczce do Francji, Adrian Newey opowiedział o epoce po Red Bullu. Rzadkie zjawisko, gdyż Brytyjczyk nie jest przyzwyczajony do zbyt częstego pokazywania się publicznie, a przynajmniej o tym mówienia. Kiedy nadarzy się taka okazja, nieuniknione jest, aby nie pytać go o przyszłość. Według zainteresowanej osoby obecnie nie rozważa się przejścia na emeryturę. Na tę decyzję wpłynęły problemy, jakie napotkał ojciec, gdy przestał pracować, ale nie tylko.

« To trochę poruszające, że to mówię, ale na emeryturze trochę się zagubił– zwierzył się na marginesie podczas rozmowy ze swoim menadżerem Eddiem Jordanem wydarzenia organizowanego przez firmę jachtową. Myślałem, że byłby bardzo szczęśliwy, mogąc dalej majstrować przy samochodach i innych rzeczach, ale trochę stracił motywację. Jest coś takiego. Zapytałem też dwie osoby, które najbardziej szanuję, Berniego (Ecclestone’a, 93) i Rogera Penske (87 lat), jaki był ich sekret, ponieważ nigdy się nie zatrzymywali i jak na swój wiek mają fenomenalną sprawność umysłową i fizyczną. Oboje powiedzieli mi, że mózg jest jak mięsień, że potrzebuje ćwiczeń i dlatego musimy go nadal ćwiczyć.. "

Adrian Newey i możliwość nowego wyzwania

Miłośnik tego środowiska, w którym żyje od kilkudziesięciu lat, Adrian Newey nie widzi jeszcze siebie przecinającego pępowinę. Mimo osiągnięcia oficjalnego wieku emerytalnego Anglik nadal ma poczucie, że nadal może oferować swoje usługi innym.

« Chciałem pracować w sporcie motorowym jako projektant, odkąd miałem osiem lub dziesięć lat i miałem szczęście zrealizować te ambicje, zdobyć pierwszą pracę i od tego czasu pracować w wyścigach samochodowychOn wyjaśnia. Każdy dzień był bonusem, kocham to, co robię. W pewnym momencie myślę, że wezmę mały urlop i jak powiedział Forrest Gump pod koniec swojego długiego wybiegania, na razie czuję się trochę zmęczony, ale kiedyś prawdopodobnie pojadę znowu (dla nowego wyzwania). » Pasja, która wciąż go napędza. Bardzo dobra wiadomość dla miłośników sportów motorowych, ale także dla szefów zespołów, którzy starają się go pozyskać.

CZYTAJ TAKŻE > Adrian Newey wkrótce w czerwieni?

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)