Bottas „zaskoczony” komentarzami Mercedesa na temat jego postoju w Monako

Toto Wolff zasugerował, że Fin podczas nieudanego pit stopu w Monte Carlo był źle ustawiony przed swoją skrzynią biegów. 

opublikowany 03/06/2021 à 14:43

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Bottas „zaskoczony” komentarzami Mercedesa na temat jego postoju w Monako

Fin walczył o podium jeszcze przed przejściem na emeryturę w Księstwie / © DPPI

Valtteri Bottas nie był obecny w Baku w ten czwartek, ponieważ jego plan lotu został zakłócony przez nieprzewidziane wydarzenie. Magia nowoczesnych technologii i środków komunikacji: pilot Mercedes nadal mógł rozmawiać z prasą z fińskiego lotniska, na którym utknął. 

Bottas szczególnie wspomina weekend w Monako, który zakończył się kaszanką i nieudanym postojem w pit stopie. Mechanicy Mercedesa nie byli w stanie zdjąć prawej przedniej opony po tym, jak obrobili nakrętkę koła zamiast ją odkręcić. 

Po wyścigu drużyna główna Toto Wolff potwierdził, że na ten niefortunny incydent złożyło się kilka czynników, które pozbawiły Fina wspaniałego podium w Księstwie. Łącznie ze złym umiejscowieniem jednomiejscowy. Słowa, które nie zawiodły Bottasa. 

« To mnie naprawdę zaskoczyło, przyznała główna zainteresowana osoba. Zobaczyłem zdjęcia jeszcze raz i według mnie podczas postoju byłem idealnie umiejscowiony, więc tak, jestem zaskoczony ".

Fin dodał, że nie omawiał szerzej tego tematu ze swoim szefem. Wyjaśnił jednak, że zaalarmował już swój zespół o potencjalnych zagrożeniach, na jakie narażeni są w tej kluczowej fazie wyścigu. 

« Problem nie pojawił się znikąd– powiedział Bottas. Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy doskonali, jeśli chodzi o pit stopy. Nie jest to jedyny obszar, w którym mamy trudności. Istnieje również kwestia rozgrzania opon. 

Oczywiście chciałem zobaczyć dane i raporty dotyczące mojego pit stopu. Byłem może 2-3 cm od linii środkowej. Ale jeśli jesteś w tym oknie, ogólnie rzecz biorąc, jesteś w dobrym miejscu. Możemy mieć różnice w wysokości około 10-15 cm, więc myślę, że trafiłem w swoje oceny ".

Dodano do słabo zawoalowanej krytyki Lewis Hamilton wobec swojego zespołu wypowiedzi Wolffa i innych urzędników Mercedesa mogą sugerować, że atmosfera w klanie siedmiokrotnych mistrzów świata nie jest najspokojniejsza. Zapewnia to Bottas, którego przyszłość u pracodawcy wydaje się coraz bardziej niepewna « wszyscy trzymają się razem » i króluje piękny „ duch zbiorowy » w szeregach Mercedesa. Dzięki temu grupa żyje dobrze. 

 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz