Christian Horner i Ron Dennis uhonorowani przez króla Karola III

Szef zespołu Red Bulla, Christian Horner, został wyróżniony tytułem CBE na liście królewskich wyróżnień noworocznych 2024, a były dyrektor McLarena Ron Dennis otrzymał tytuł szlachecki.

opublikowany 30/12/2023 à 10:25

Jeremy’ego Satisa

0 Zobacz komentarze)

Christian Horner i Ron Dennis uhonorowani przez króla Karola III

Ron Dennis i Christian Horner w 2015 r. © Francois Flamand / DPPI

Zasłużyło to na królewskie wyróżnienie. Mianowany już oficerem Imperium Brytyjskiego w 2013 roku, po czterech kolejnych zwycięstwach Red Bull Racing w mistrzostwach świata Formuła 1Christian Horner po raz kolejny otrzymał odznaczenia królewskie, tym razem podniesiony do stopnia Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego za osiągnięcia w F1 i wpływ na branżę sportów motorowych.

Christian Horner, dyrektor i dyrektor generalny zespołu Oracle Red Bull Racing, ze wzruszeniem skomentował to spotkanie: „Dziesięć lat temu otrzymałem nieoczekiwaną nagrodę, OBE, i jestem niezwykle wdzięczny i głęboko zaszczycony otrzymaniem tej drugiej nagrody, CBE”.

I kontynuować.„To wielki zaszczyt kierować i pracować w tak fenomenalnym zespole, jak Oracle Red Bull Racing, a także pracować w branży, która w tak dużym stopniu wnosi do brytyjskiej gospodarki. Jestem niezwykle dumny z tego, co osiągnęliśmy z Red Bullem w Formule 1 i szerszej dziedzinie zaawansowanych technologii, i jestem zaszczycony, że doceniono mnie za ten wysiłek.

Ron Dennis otrzymał tytuł szlachecki

Przypominamy, że brytyjski lider jest najdłużej pracującym szefem zespołu w stawce F1 i nigdy nie opuścił swojego stanowiska od czasu dołączenia do zespołu w 2005 roku. W tym sezonie jego zespół wygrał 21 z 22 rozgrywanych Grand Prix, zdobywając dublet mistrzostw po raz pierwszy w swojej historii. Nie jest on jedyną osobą w wielkiej rodzinie sportów motorowych, która została uhonorowana. Były dyrektor ds McLaren, Ron Dennis, również został odznaczony, począwszy od tytułu CBE, który właśnie otrzymał Christian Horner, aż do tytułu szlacheckiego. Od tej chwili będziemy go nazywać Sir Ron Dennis!

Przypominamy, że Ron Dennis pracował w McLaren Racing przez ponad 35 lat, w tym 28 jako szef zespołu w F1. Okres, w którym zdobył kilka tytułów mistrzowskich w otoczeniu legendarnych kierowców, takich jak Alain Prost, Niki Lauda, ​​​​Ayrton Senna i ostatnio Lewis Hamilton, którą uruchomił w Formule 1 po rozmyślaniach w młodości. Warto dodać, że jest to druga seria odznaczeń przyznanych za panowania króla Karola III i pierwsza od czasu jego oficjalnej koronacji, która odbyła się w maju ubiegłego roku.

CZYTAJ TAKŻE > Horner ani przez sekundę nie wyobraża sobie, że motywacja Verstappena spadnie w 2024 roku

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

0 Zobacz komentarze)