Katastrofa Bottasa i Russella, błąd Leclerca… Najważniejsze momenty ostatnich wyścigów na torze Imola

Zanim wrócisz do Grand Prix Emilii-Romanii (17-19 maja), skup się na najważniejszych momentach każdej edycji od czasu jej powrotu do kalendarza w 2020 roku.

opublikowany 14/05/2024 à 16:45

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Katastrofa Bottasa i Russella, błąd Leclerca… Najważniejsze momenty ostatnich wyścigów na torze Imola

©DPPI

2020 – Przebicie Verstappena, szalony koniec wyścigu

W miarę jak świat stopniowo zaczyna wracać do swojej zwykłej rutyny po bardzo długim okresie izolacji z powodu Covid, Formuła 1 trafia do obwodu Enzo i Dino Ferrari, po raz pierwszy od 2006 roku. To powrót do kalendarza toru, który stworzył legendę F1 i który nieuchronnie zachwyca fanów od samego początku.

Powoli zbliżamy się do dubletu Mercedes (co nie jest zaskoczeniem), Grand Prix Emilii-Romanii przybierze zupełnie inny obrót na 51. okrążeniu. Max Verstappen, następnie drugi, będzie musiał wycofać się z wyścigu po nagłym przebiciu prawej tylnej opony. Samochód bezpieczeństwa, wszyscy się spotykają… lub prawie.

W ramach systemu samochodu bezpieczeństwa George Russell, następnie kierowca o godz Williams, zgubi samochód przy wjeździe do Acque Minerali. Wyjście z toru, które oczywiście przypomina to Romain Grosjean w Baku dwa lata wcześniej…

Po ponownym uruchomieniu wszystko przyspiesza. Daniil Kwiat, który na swojej Alpha Tauri był wówczas 7., będzie miał szaloną końcówkę wyścigu. Rosyjski pilot się pozbywa Sergio Perez i Aleks Albon jeszcze przed pierwszym zakrętem. W tym samym czasie Tajlandczyk zakręci się na wyjściu z zakrętu 6. Ten pierwszy czerwony Byk będzie kontynuować swój szalony powrót, ale zostanie zatrzymany u stóp podium. Kwiat, który wystartował z 8. pozycji, ostatecznie zajął 4. miejsce, tracąc niecałą sekundę do podium. Trzecie miejsce, które również zajmie Daniel Ricciardo. Australijczyk zdobył wówczas swoje drugie podium Renault.

Lewisa Ricciardo

Lewis Hamilton i Daniel Ricciardo dzielą się „Shoey”. ©DPPI

2021 – wypadek Russella i Bottasa

Grand Prix Emilii-Romanii znajduje się, w porównaniu do roku poprzedniego, na samym początku sezonu (druga runda). Tę edycję upłynie pod znakiem dość efektownej imprezy wyścigowej. W 32. rundzie George Russell i Valtteri Bottas walczą o ostatnie punkty w pierwszej dziesiątce. Szansa na jednego i niemal przyznanie się do słabości do bycia jednym.

Fiński kierowca, który najprawdopodobniej spędza swój ostatni sezon w Mercedesie, wkrótce zostanie wyprzedzony przez Williamsa, ale przede wszystkim przez tego, który powinien zająć jego miejsce w 2022 roku. Obraz dla Bottasa jest dość ponury, ale tak się stanie. tym bardziej po strasznej kolizji. Obaj kierowcy zderzą się na prostej, tuż przed Variante Tamburello. Żaden z nich nie przyzna się do błędów, Georges Russell powie, że został pobity przez Valtteriego Bottasa, zaś ten ostatni będzie obwiniał bardzo agresywną i nieco optymistyczną jazdę Brytyjczyka.

2022 – błąd Leclerca

Przed weekendem wyścigowym w Imoli Charles Leclerc prowadzi w mistrzostwach z 46 jednostkami przed Maxem Verstappenem. Jednak na stadionie Scuderia Ferrari Monako popełni duży błąd, który będzie go drogo kosztować.

Na koniec wyścigu Leclerc był trzeci, dość daleko od Red Bullów, które w ten weekend były znacznie wydajniejsze. Podejmie śmiałe ryzyko i powróci do boksów, aby założyć miękkie opony. Pomysł jest taki, aby jak strzała wrócić do Sergio Pereza i wyprzedzić go w ostatnich wyścigach. Aby to zrobić, trzeba było atakować na 200%, aby dogonić.

Zbyt chciwy Charles Leclerc w końcu popełni błąd na 53. okrążeniu, pieszcząc ścianę na zakrętach 14 i 15. Uszkodzone skrzydło, rodak z Monte-Carlo musi się ponownie zatrzymać. Ostatecznie Ferrari z numerem 16 przekroczyło linię mety na 6. miejscu. To, co powinno wynosić 15 punktów w kieszeni, łatwo zamienia się w 8 w rwaniu.

CZYTAJ TAKŻE > Mercedes z nowościami w Imola, ale kiedy będzie postęp?

 

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz