Daniel Ricciardo znakomicie otwiera swój kontuar i cieszy się „ogromnym wynikiem”

Daniel Ricciardo spisał się znakomicie, determinując obronę swojego czwartego miejsca, odpierając ataki Carlosa Sainza. Australijczyk był oczywiście bardzo wesoły po przybyciu na miejsce.

opublikowany 04/05/2024 à 19:26

Jeremy’ego Satisa

1 Zobacz komentarze)

Daniel Ricciardo znakomicie otwiera swój kontuar i cieszy się „ogromnym wynikiem”

Daniel Ricciardo, szczęśliwy Australijczyk. © Eric Alonso / DPPI

Daniel odnalazł swój legendarny uśmiech! Spalony w Chinach w wyniku incydentu z Lance Stroll, Ricciardo znakomicie przewrócił stronę i podpisał swoje pierwsze punkty w tym roku w Miami. Czwarta niespodzianka w kwalifikacjach sprinterskich Australijczykowi udało się utrzymać pozycję, pomimo nieustannych ataków ze strony Carlos Sainz.

Australijczykowi udało się chwilowo odebrać 3. miejsce Sergio Pérezowi, co pozwoliło mu zyskać cenny czas w czołówce. Gdyby nie mógł nic zrobić w obliczu czerwony Byk od Meksykana na 5. okrążeniu, on natomiast zaciekle opierał się atakom Carlosa Sainza z Madrytu aż do ostatniego okrążenia. Czwarty na mecie otwiera licznik punktów i odetchnie świeżym powietrzem w momencie, gdy sztab Red Bulla zaczyna na nim wywierać presję...

Daniel Ricciardo, kierowca Racing Bulls, 4. miejsce w sprincie: 

„Naprawdę myśleliśmy, że możemy zakończyć wyścig na punktach. Chciałem dogonić tych z przodu, aby pozostać w czołówce. Na początku nie wiedziałem, czy uda mi się utrzymać 4. miejsce, czy nie. A potem, w miarę postępu wyścigu, zdałem sobie sprawę, że mogę zatrzymać Carlosa. Stało się to prawdziwym osobistym wyzwaniem, ponieważ jest w Ferrari. To ogromny wynik. To pozwoli mi osiągnąć większą wydajność. Mój wyścig był prawdziwym sprintem, mocno atakowałem na każdym okrążeniu, aby utrzymać go w tyle. Jestem szczęśliwy. »

CZYTAJ TAKŻE > Max Verstappen wygrywa sprint w Miami, Ricciardo jest czwarty!

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

04 o 05:2024

Jak można więc przegapić kwalifikacje, gdy Tsunoda jest w Q3?

Aby napisać komentarz