Valtteri Bottas, który znajduje się w niebezpieczeństwie w Sauberze, przyznaje, że prowadzi rozmowy z kilkoma zespołami

Chociaż Valtteri Bottas znalazł schronienie w Sauber/Alfa Romeo po odejściu z Mercedesa w 2022 roku, Valtteri Bottas ma duże szanse na utratę mandatu wraz ze stopniowym pojawianiem się Audi w Hinwil. Wyjaśnił jednak, że prowadzi negocjacje z kilkoma zespołami.

opublikowany 02/05/2024 à 22:42

Jeremy’ego Satisa

1 Zobacz komentarze)

Valtteri Bottas, który znajduje się w niebezpieczeństwie w Sauberze, przyznaje, że prowadzi rozmowy z kilkoma zespołami

Valtteri Bottas nie był zbyt wesoły na konferencji prasowej. © Florent Gooden / DPPI © Eric Alonso / DPPI

Zgodnie ze zwyczajem, Valtteri Bottas na konferencji prasowej jest równie zrelaksowany, jak na rowerze czy skąpo ubrany w saunie. Niezwykle profesjonalny Fin, zawsze reagował na prasę dobrym humorem i odkąd dołączył do zespołu, nigdy tak naprawdę nie zrobił furii przy mikrofonie.Hinwil. W Miami jednak szybko poczuliśmy byłego kolegę z drużyny Lewis Hamilton na krawędzi. W szczególności wymiana inżyniera wyścigowego w ten weekend na Florydzie. Co sprawiło, że czuł się niekomfortowo.

„To pytanie, które należy zadać zespołowi. To była dość nagła zmiana. Poza tym to weekend sprintowy, więc praca z nową osobą nie będzie łatwa, ale zadbamy o to, żeby wszystko poszło dobrze. To nagła zmiana.” zdawał się żałować. Któremu nie udzielił błogosławieństwa? „To część procesu odbudowy zespołu, obejmującego odejścia i przyloty. To nie jest w moich rękach, nie ja podejmuję takie decyzje”.– odpowiedział uprzejmie, pozwalając, żeby jego twarz reagowała zamiast słów.

Bottas, poproszony o znalezienie kierownicy gdzie indziej?

Jak możemy sobie nie wyobrazić, że jego pozornie zły nastrój nie wynika z oświadczenia Saubera i Audi z zeszłego tygodnia dotyczącego rekrutacji Nico Hülkenberg na kilka sezonów począwszy od 2025 r., co potencjalnie stawia go w niepewnej sytuacji, ponieważ jego kontrakt wygasa z końcem sezonu, a Audi szuka młodszego lidera, np. Carlos Sainz, Pierre Gasly lub Esteban Ocon ?

Valtteri Bottas

Valtteri Bottas nie był zbyt wesoły na konferencji prasowej. © Florent Gooden / DPPI

„Czas jest nieco zaskakujący, potwierdza Bottas. Dzieje się to wcześnie. Rynek transferowy już się rozpoczął. Ma to w pewnym sensie sens, ponieważ jest Niemcem, a Audi zawsze mówiło, że chce Niemca w zespole. Zobaczymy, co się ze mną stanie”.. Mając 34 lata i pomimo życia poza domem F1 zajęty, Valtteri Bottas nie wydaje się jeszcze rozważać przejścia na emeryturę. Przecież obok Alonso, Hamiltona i Hülkenberga, Fin mógłby uchodzić niemal za młodego mężczyznę!

Kiedy rozmawiamy z nim o jego przyszłości, wydaje się, że dla Fina priorytetem jest powrót na kierownicę. „Nie wiem, jaka będzie moja przyszłość– wyjaśnił jednak. Oczywiście rozmawiam z wieloma zespołami. Niektóre dyskusje są bardziej zaawansowane niż inne. Zobaczymy." Chociaż dwa lata temu podpisanie kontraktu z Sauberem wysłało go na koniec stawki, Finn pozostaje odnoszącym sukcesy kierowcą w F1, mając na koncie 10 zwycięstw, 20 pole position i 67 podium w swojej karierze.

CZYTAJ TAKŻE > Czy Audi naprawdę postąpiło słusznie, podpisując kontrakt z Nico Hülkenbergiem na sezon 2026?

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

03 o 05:2024

Bardzo prawdopodobne, że Finno-Australijczyk z jedyną cefalą na padoku F1 opuści stawkę pod koniec 2024 roku… chyba że wróci do Mercedesa na 2 lata, podczas gdy Antonelli będzie odbywał staż w Williamsie?

1

Aby napisać komentarz