Ferrari mocno uderza podczas kwalifikacji w Chinach

Dzisiejsza poranna sesja w Chinach nie była łatwa dla kierowców Ferrari. Zajmujący 6. i 7. miejsce na starcie Charles Leclerc i Carlos Sainz będą musieli jutro dokonać wielkiego powrotu w wyścigu.

opublikowany 20/04/2024 à 11:15

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Ferrari mocno uderza podczas kwalifikacji w Chinach

Charles Leclerc spodziewa się wrócić jutro. ©DPPI

Kwalifikacje były skomplikowane dla kierowców Ferraridziś rano w Szanghaju. Nigdy tak naprawdę w rytmie, Charles Leclerc et Carlos Sainz nie mogli pochwalić się pierwszymi miejscami na starcie. Jutro rozpoczną odpowiednio 6. i 7. miejsce. Pomimo sesji pełnej pułapek dla włoskiego zespołu (Carlos Sainz spowodował czerwoną flagę, wypadając w ostatnim zakręcie w środku Q2), Charles Leclerc jest pewny wyścigu, który ich czeka.

„Mieliśmy wiele niespójności w samochodzie, ale myślę, że tak było w przypadku wszystkich– ocenia Monako. Wiatr zmienił się pomiędzy Q2 i Q3, mieliśmy większe trudności. Nasz samochód jest bardziej oparty na wyścigu niż na kwalifikacjach, wiedzieliśmy, że w tych ćwiczeniach nie będzie optymalny. Na jutro jesteśmy na dobrej pozycji, ale szkoda, na dziesiątą były cztery samochody... Nadal jestem pewny wyścigu, mamy dobry samochód i zarządzanie oponami (w wyścigu Sprint, opinia redaktora uwaga) było bardzo dobre. »

Carlos Sainz nie czuje się komfortowo

Ze swojej strony Carlos Sainz przestraszył się, popełniając błąd w Q2. Mimo to Hiszpan był w stanie opuścić boisko; szkodę jego jednomiejscowy znajdowały się głównie na przednim skrzydle. „To była skomplikowana sesja, bardzo się przestraszyłam, on wzdycha. Nie spodziewałem się, że stracę tak dużą przyczepność, udało mi się odzyskać kontrolę nad samochodem, aby nie uderzyć w ścianę pod złym kątem. Na szczęście tylko otarłem się o ścianę, więc mogłem kontynuować. 

Przed jutrzejszym wyścigiem Sainz wykazuje nieco mniej optymizmu niż jego kolega z Monako: „To dla nas skomplikowany tor, w ten weekend nie jesteśmy zbyt szybcy. Nawet w wyścigach dowolnych czy sprinterskich nie jesteśmy na takim poziomie, na jakim chcielibyśmy być. 

CZYTAJ TAKŻE > Trzeci kwartał z rzędu dla Ocona: „Małe ulepszenia, ale nie bez znaczenia”

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz