Czy Ferrari w końcu wzmocniło się dzięki strategiom w tym sezonie?

Jeśli w meczu z Red Bullem nadal brakuje jej skuteczności, Scuderia Ferrari w końcu wydaje się być spokojna, jeśli chodzi o strategię. Według Frédérica Vasseura we włoskim boksie powrócił spokój.

opublikowany 14/04/2024 à 15:04

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Czy Ferrari w końcu wzmocniło się dzięki strategiom w tym sezonie?

© Frédéric Le Floc'h / DPPI

Błędy były tak powszechne, że strategie zawiodły Ferrari stało się realne „biegnący knebel” te ostatnie lata. Pomiędzy dziwnymi wyborami strategicznymi, nieporozumieniami między kierowcami i inżynierami oraz katastrofalnymi postojami w boksach fani dotarli do punktu, w którym za każdym razem, gdy zbliżali się do boksu, prawie wpadali w pokrzywkę...

Jednak dla fanów Scuderii wydaje się to odległym wspomnieniem – odległym koszmarem. Od początku sezonu trudno winić Ferrari i jego zespół strategiczny za cokolwiek w pierwszych czterech występach w tym roku. Z punktu widzenia wyników Ferrari zawsze plasowało się tuż za rywalami czerwony Byk, z godnym uwagi wyjątkiem dubletu osiągniętego w Australii. Innymi słowy, gdyby nie Red Bull, The Reds wygraliby wszystko!

Będąc jeszcze w Japonii, włoski zespół doskonale zrealizował strategie dla swoich dwóch kierowców: Carlos Sainz (3e) i Charles Leclerc (4. miejsce) obaj zyskali miejsca w porównaniu do pozycji wyjściowej. Pit stopy są również znacznie szybsze od poprzedniego sezonu (Ferrari zajmuje obecnie drugie miejsce w nieoficjalnych rankingach zespołów pit stopowych, za… Red Bullem). Efekt Frédérica Vasseura, który w 2023 roku stanął na czele Scuderii, wreszcie przynosi owoce. Francuski przywódca powrócił do postępu, jaki poczyniło Ferrari w obszarze strategicznym.

Ściana stojaków „znacznie spokojniej” w Ferrari

„Kiedy masz rytm, zawsze łatwiej jest poradzić sobie z tego rodzaju sytuacją. Powiedziałbym też, że dzieje się to z pewnością, że na pit wall jest dużo spokojniej i że jest to najlepszy sposób na podjęcie właściwych decyzji, wyjaśnia szef Scuderii. Wszystko zmierza w tym samym kierunku i przebiega płynnie. »

Zapytany, czy to on jest pomysłodawcą poczucia spokoju na ścianie boksów, Frédéric Vasseur woli stać z boku. " NIE. Wiesz, że w naszym biznesie trzeba wszystko poskładać w jedną całość. Kiedy zaczynasz iść w dobrym kierunku, wszyscy naciskają, wszyscy są spokojniejsi, wszyscy są bardziej pewni siebie i odwrotnie, gdy zaczynasz mieć negatywną spiralę, jest znacznie trudniej, podkreśla francuski przywódca. Zrobiliśmy duży krok naprzód z samochodem zimą, a nawet w drugiej połowie ubiegłego roku, ale wszyscy są znacznie pewniejsi w zespole, znacznie spokojniejsi i dobrze nam się współpracuje. »

Teraz, dobrze zorientowane w strategiach, Ferrari musi nadal odblokować wydajność swojego SF-24, aby być poważnym konkurentem Red Bulla przez cały sezon, a nie tylko sporadycznie. Następne spotkanie: Grand Prix Miami (19-21 kwietnia), podczas którego Scuderia mogła zaprezentować pewne zmiany w swoich jednomiejscowych samochodach.

CZYTAJ TAKŻE > Sainz z zadowoleniem przyjmuje postępy strategiczne Ferrari dzięki nowemu samochodowi

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz