Gasly zaskoczony brakiem śledztwa po kontakcie z Leclerkiem

Kierowca AlphaTauri nie był w stanie przejechać więcej niż pierwsze okrążenie podczas ostatniego Grand Prix Styrii z powodu przebicia opony spowodowanej przez jego rywala, Ferrari. 

opublikowany 01/07/2021 à 16:46

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Gasly zaskoczony brakiem śledztwa po kontakcie z Leclerkiem

Początek wyścigu między dwoma przyjaciółmi był niewesoły / © DPPI

Pierre Gasly et Charles Leclerc Chociaż mogą być bardzo blisko, te więzy przyjaźni nie zmniejszyły rozczarowania Francuza po jego przedwczesnej emeryturze podczas niedawnego Grand Prix Styrii.

Zakwalifikowany na dobrym 6. miejscu, kierowca Alfa Tauryń miał uszkodzoną lewą tylną oponę, przeciętą przez przedni błotnik Ferrari Monako podczas niefortunnego kontaktu w pierwszej rundzie. 

Norman, jeśli nie żywi urazy do Leclerca, nie spodziewał się, że jego przyjaciel z dzieciństwa umknie najmniejszemu śledztwu federalnemu. 

« Oczywiście nie zrobił tego celowo, ale konsekwencje dla mojej rasy były ogromne., przewinął Gasly'ego, aby powrócić do czerwony Byk Zadzwoń w najbliższy czwartek, przed Grand Prix Austrii (2-4 lipca). 

Kiedy widzę Valtteriego (Bottas, przyp. red.) otrzymując karę 3 miejsc na starcie za kręcenie się w boksach na wolnych treningach, która nikogo nie ukarała, dziwię się, że nic nie było. 

Gdybym miał to zrobić jeszcze raz, zrobiłbym dokładnie to samo. Pójdę porozmawiać o tym z Michaelem (Masi, dyrektor wyścigu FIA, przyp. red.).” 

Gasly wyjaśnił, że Leclerc przyszedł do niego po wyścigu, aby się wytłumaczyć.

« Nadal byłem wkurzony, nie miało znaczenia, czy to był przyjaciel, byłem naprawdę wkurzony– dodał Rouennais. Ale znam Charlesa, wiem, że to zawodnik, który gra zgodnie z zasadami sztuki, nie było z jego strony żadnych szkodliwych intencji.

Trudno to przełknąć, ale jest to część zagrożeń związanych z wyścigiem. Minęły już cztery lata od naszego spotkania F1. Zaczęliśmy niemal w tym samym czasie. Często krzyżowaliśmy się na torze i tym razem coś poszło nie tak i musiałem zrezygnować. Musimy się tylko upewnić, że to się więcej nie powtórzy ".

  • Leclerc przepraszam, ale prosto w buty

Zmuszony do zmiany twarzy po incydencie, Leclerc zdołał awansować z 18. na 7. miejsce w wyścigu, zdobywając honorowy tytuł „ Kierowca Dnia „. Zapytany o kontakt z Gaslym kierowca Scuderii przyznał, że „miałby mógł zrobić inaczej, aby tego uniknąć ".

Po GP Styrii Ross Brawn, dyrektor sportowy grupy F1, zauważył, że Leclerc częściej wpadał w bójki, gdy grał w środku stawki, w porównaniu do wyścigów z przodu. 

« Musi zachować spokój, ponieważ jest to znacznie bardziej tętniący życiem obszar planszy. „, oświadczył były dyrektor techniczny Ferrari i szef zespołu Mercedes, który widział podobieństwo do wielkiego Michael Schumacher kiedy ten ostatni zaczął dalej na siatce.

Leclerca, który również miał kontakt z Kimim Räikkönenem (Alfa Romeo), odrzuca potrzebę zmiany podejścia w prowadzeniu pierwszego okrążenia lub pojedynkach koło w koło. 

« Jestem całkiem zadowolony ze swoich występów w walce w zwarciu, podsumował. W ostatni weekend byłem na limicie, ale bardzo pomogło nam to w awansowaniu w rankingach bez straty zbyt dużej ilości czasu. Znalezienie delikatnej równowagi jest zawsze trudne. Postawiłem trochę za dużo na początku, ale rozmawiałem o tym z Pierrem i sprawa jest zamknięta ". 

W pierwszym rzędzie bitwy pomiędzy Gaslym i Leclerkiem, Fernando Alonso ze swojej strony ubolewał, że kierownictwo wyścigu nie wzdrygnęło się, gdy kierowca AlphaTauri i jego rywal Ferrari skręcili szeroko w pierwszym zakręcie. 

« Jako jedyny przestrzegałem ograniczeń toru w okolicy, dwa samochody, które wystartowały przede mną, minęły wierzchołek, a mimo to wyjechały przede mną », zauważył pilot Alpine

Jeśli nie ma kolizji, której można uniknąć, organ regulacyjny ma zwyczaj nie interweniować zbytnio w potyczkach na pierwszym okrążeniu, często traktując je jako incydenty wyścigowe. 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz