George Russell za kierownicą mercedesa z 1924 r

Podczas zawodów Bandini Trophy, które odbędą się w Brisighella, George Russell zasiądzie za kierownicą 100-letniego samochodu, a nie byle jakiego samochodu: mercedesa, który wygrał Targa Florio w 1924 roku.

opublikowany 14/05/2024 à 11:01

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

George Russell za kierownicą mercedesa z 1924 r

George Russell prowadzący 100-letni samochód. ©Mercedes-Benz

Za powrót do Włoch na Grand Prix Emilii-Romanii Mercedes skorzysta z okazji, aby uczcić kartę w swojej historii. Rzeczywiście, niemiecka marka świętuje w ten weekend stulecie swojego zwycięstwa na Targa Florio, podczas trofeum Lorenzo Bandini. Nagrodę, którą otrzyma także… Georges Russell.

Nagroda ta honoruje pamięć Lorenzo Bandiniego, włoskiego kierowcy, który zginął tragicznie podczas Grand Prix Monako w 1967 roku. Jest ona przeznaczona dla kierowcy Formuła 1 wybrany przez specjalną komisję. W 2023 roku tak było Lando Norris kto zdobył tę nagrodę.

Targa Florio 1924

W 1924 roku Mercedes-Benz wygrał 15. edycję Targa Florio za kierownicą Targa-Florio-Rennwagen prowadzoną przez Christiana Wernera. 100 lat później George Russell będzie miał okazję zasiąść za kierownicą tego historycznego samochodu Srebrnych Strzał. Brytyjski kierowca wystartuje od Faenza udać się na ceremonię wręczenia trofeum Lorenzo Bandiniego, która odbędzie się w Brisighella.

Mercedes

Mercedes-Targa-Florio-Rennwagen 1924. ©DPPI

„Mercedes-Benz ma niesamowitą historię w sportach motorowych, wyjaśnia Russell. Odkąd dołączyłem do zespołu w 2017 roku, z przyjemnością dowiaduję się o nim więcej, w tym odwiedzam muzeum i „Święte Sale” w Stuttgarcie. Kiedy pojawiła się możliwość prowadzenia jednego z najbardziej kultowych samochodów w historii firmy, skorzystałem z niej. Nie mogę się doczekać, aż zasiądę za kierownicą 2-litrowego Mercedesa Targa Florio i poczuję, czego doświadczyli najlepsi kierowcy 100 lat temu. Renowacja przeprowadzona przez Mercedes-Benz Classic jak zawsze nie ma sobie równych. »

„Prowadzenie tak niezwykłego samochodu, nie tylko po to, aby uczcić tak ważne zwycięstwo w historii Mercedes-Benz, ale także zdobyć trofeum Bandini, to coś naprawdę wyjątkowego. Nie mogę się doczekać ciepłego powitania w Brisighella i podziękowania komisji za hojny wybór. »

CZYTAJ TAKŻE >Ferrari robi zakupy w Mercedesie, D'Ambrosio przybywa do Maranello

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz