„Szczęśliwy tam, gdzie jestem”: Verstappen wciąż odrzuca pogłoski o odejściu

Fantazja o Toto Wolffie, o której marzy, by przyciągnąć go do Mercedesa, Max Verstappen nie wydaje się mieć zamiaru zmieniać scenerii, pomimo wszystkich wyzwań stojących przed Red Bullem w tym roku i w przyszłości…

opublikowany 04/06/2024 à 13:34

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

„Szczęśliwy tam, gdzie jestem”: Verstappen wciąż odrzuca pogłoski o odejściu

© Antonin Vincent / DPPI

W zamieszaniu związanym z wieloma epizodami, które miały miejsce w tym roku, czerwony Byk musiał uporać się z pewnymi plotkami wywołującymi odejście od Max Verstappen pod koniec sezonu, mimo kontraktu wiążącego ich do 2028 roku. Choć austriacka drużyna przeszła w ostatnich miesiącach trudny okres pomiędzy aferą Christiana Hornera i wszystkim, co się z nią wiązało, krążą pogłoski, że trzykrotny panujący mistrz świata mógł skoczyć ze statku.

Teoria poparta licznymi wystąpieniami medialnymi jego ojca, Josa, który nie wahał się wkroczyć na scenę, gdy Christian Horner znalazł się w oku cyklonu. „ Dopóki pozostanie na swoim miejscu, będzie tu napięcie, zwierzył się. Jeszcze kilka tygodni temu. Zespołowi grozi rozpad. To nie może tak trwać. To eksploduje. Udaje ofiarę, gdy to on powoduje problemy. »

Od tego czasu sprawa zeszła na dalszy plan, ale Red Bull doświadczył innych wydarzeń, takich jak potwierdzenie odejścia Adriana Neweya pod koniec sezonu. Następuje także zbliżenie konkurencji i Austriacy wydają się bardziej bezbronni niż kiedykolwiek. Tyle elementów, że zrodziły się plotki na temat przyszłości Maxa Verstappena, a niektórzy nie wahali się wypowiadać publicznie na ten temat.

« Gdybym był Maxem, zostałbym w Red Bullu w 2025 roku, ponieważ to najszybszy samochód, ale są też inne czynniki, poślizgnął się subtelnie Toto Wolff kilka tygodni temu. Myślę, że to kwestia tego, jak on i otaczający go ludzie (jego ojciec Jos i jego menadżer Raymond Vermeulen. Przypis wydawcy) projektować przyszłość biorąc pod uwagę wiele czynników. Myślę więc, że jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji na rok 2026. Postawiliśmy sobie ambitne cele w zakresie jednostki napędowej, akumulatora, paliwa i myślę, że jeśli uda nam się wyprodukować porządne podwozie, nasza propozycja będzie wartościowa. "

Jakieś prawdziwe pragnienia dla Verstappena gdzie indziej?

Od tego czasu temat nieco się uspokoił, ale powrócił do dyskusji w Monako, gdy zapytano o to Maxa Verstappena. Nie jest to trywialny moment, ponieważ Holender został dwukrotnie pokonany w ciągu ostatnich trzech występów, a drugi zwyciężył na Imoli, ale tylko o włos… Czy zatem skusiłaby go nowa przygoda?

« To nie tak to działa, rappelle zainteresowana osoba. Nadal mamy bardzo szybki samochód i jeśli spojrzeć na średnią sezonu, myślę, że mieliśmy najszybszy samochód. Inaczej nie prowadziłbyś w mistrzostwach.

Jestem szczęśliwy, gdzie jestem. Dużo inwestycji jest po stronie silnika [Układy napędowe Red Bulla], i jestem szczęśliwy. Musimy po prostu dalej pracować i starać się poprawić jako całość. To jedyna rzecz, o której teraz myślę. Jeśli zaczniesz tak myśleć, możesz zmienić praktycznie każdą rasę, drużynę czy cokolwiek innego. Ale nie myślę o tym. » Ma to tę zaletę, że jest jasne i uspokaja zapał zalotników. Ale bądź ostrożny, nigdy nie powinieneś mówić nigdy, zwłaszcza, że F1 wszystko może wydarzyć się bardzo szybko.

CZYTAJ TAKŻE > Russell jest gotowy powitać „każdego” jako członka zespołu w Mercedesie

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

04 o 06:2024

Red Bull jest nadal obecny w grze w 2024 r. i będzie również w 2025 r. W przypadku 2026 r. pozostaje to do udowodnienia, ale jeśli Toto Wolf wkrótce podpisze AKA, nie będzie już miejsca dla Maxa Verstappena… chyba że wypiszą Russellowi duży czek, aby zwalnia miejsce!

1

Aby napisać komentarz