Lando Norris, główny przewodnik McLarena w Chinach… jego weekend w centrum uwagi

Na pole position w wyścigu Sprint, na podium Grand Prix, kierowca McLarena był jedynym wiarygodnym przeciwnikiem Red Bull Racing w Chinach. A jeśli nie mogło to przeszkodzić Maxowi Verstappenowi w zwycięstwie, jego mała rewolucja pozbawiła austriacką drużynę nowego dubletu.

opublikowany 24/04/2024 à 18:30

Jeana-Michela Desnouesa

0 Zobacz komentarze)

Lando Norris, główny przewodnik McLarena w Chinach… jego weekend w centrum uwagi

Lando Norris prowadził McLarena. © Florent Gooden / DPPI

W Chinach nie otwarto Małej Czerwonej Księgi. Punkt wywrotowego Grand Prix ze strony Wielkiego Sternika Maranello i jego porucznicy po stronie Szanghaju. Charles Leclerc et Carlos Sainz, które według niektórych były w stanie wstrząsnąć hierarchią, nie były w stanie przenieść rewolucji kulturalnej propagowanej przez Freda Vasseura pod mur nie do zdobycia. To powstanie jest Lando Norris który ucieleśniał go, okazując się najbardziej zagorzałym przeciwnikiem Red Bull Racing. Jeśli budynek Milton Keynes się nie zawalił, przynajmniej doznał niedogodności w postaci lekkiego załamania się jego dominacji: Sergio Pérez musiał zrezygnować z drugiego stopnia podium.

Jeśli do akcji wkroczy samochód bezpieczeństwa (aby uwolnić Saubera Bottas) nie ułatwiło Meksykaninowi postępu, w żadnym wypadku nie przeszkodziłoby mu to w powrocie do kraju McLaren w ciągu ostatnich dziesięciu okrążeń, jeśli miał na to tempo. Co jednak nie miało miejsca. Nie mniej zaskakująca pozostaje ta „pomarańczowa” rewolucja, której nie spodziewali się nawet główni interesariusze. Nikt nie jeździł mechanikiem w Woking przed lotem do Imperium Mili

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.

Pozostało Ci 90% do odkrycia.Już subskrybujesz?
Zaloguj się


  • Nieograniczone przedmioty premium
  • Magazyn cyfrowy od 20:XNUMX w każdy poniedziałek
  • Wszystkie numery AUTOhebdo dostępne od 2012 roku
COUV-2433

0 Zobacz komentarze)