Kongres USA wszczyna teraz dochodzenie w sprawie Liberty Media i FOM

Po przesłuchaniu przez 12 członków Kongresu Amerykańskiego to obecnie przewodniczący Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów wszczyna śledztwo w sprawie odmowy Andrettiego wejścia do F1.

opublikowany 08/05/2024 à 15:00

Michaela Duforesta

1 Zobacz komentarze)

Kongres USA wszczyna teraz dochodzenie w sprawie Liberty Media i FOM

©DPPI

Tydzień po serii pytań skierowanych do Grega Maffei, dyrektora generalnego Liberty Media, Jim Jordan, przewodniczący Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów, wszczął oficjalne śledztwo. Ten ostatni wysłał list do Maffei i Stefano Domenicali, dyrektorów generalnych Grupy Formuły 2026. W tym piśmie Jordan żąda różnych dokumentów, które pomogą zrozumieć decyzję FOM i Liberty Media dotyczącą odmowy Andrettiego (i Cadillaca) udziału w Mistrzostwach Świata w XNUMX roku.

Wśród tych dokumentów, które FOM musi dostarczyć przed 21 maja do godziny 17:23 czasu waszyngtońskiego (XNUMX:XNUMX czasu francuskiego), Jim Jordan żąda wszelkiej komunikacji i wszystkich dokumentów związanych z analizą przyjęcia nowego zespołu do Formuła 1 ogólnie, jak również te dotyczące żądania Andretti Global w szczególności.

Kongres pragnie także uzyskać dokumenty dotyczące decyzji z 31 stycznia, w których odnotowano odmowę, a także komunikację pomiędzy FOM lub Liberty Media a zespołami w sprawie wniosku zespołu Michaela Andrettiego. Na koniec wymagane są dokumenty dotyczące możliwej podwyżki wpisowego do Formuły 1 w związku z bieżącymi negocjacjami mającymi na celu osiągnięcie nowych Porozumień Concorde.

Oprócz dokumentów Jordan prosi także o spotkanie z przedstawicielami Liberty Media. Prosi się, aby podczas tego spotkania podane informacje były takie same, jak informacje otrzymane przez personel Liberty Media i Formula One Group.

Amerykański konsument, pierwszy poszkodowany odmową Andrettiego?

Dochodzenie w sprawie Liberty Media rozpoczyna się tydzień po tym, jak 12 członków Kongresu zadało Gregowi Maffeiowi pytania. Pojawiły się pytania dotyczące ważności odmowy w ramach amerykańskich przepisów antymonopolowych. Jim Jordan potwierdził te obawy, precyzując w swoim liście, do którego dotarła NBC News: „Opóźnienie pojawienia się Andrettiego Cadillaca w F1, nawet o jeden rok, zaszkodzi amerykańskim konsumentom na korzyść upadających zespołów F1. »

31 stycznia Formuła 1 odmówiła przybycia Andrettiego w 2026 roku pod pretekstem, że zespół nie będzie w stanie być konkurencyjny po jego przybyciu. Przygotowania nadal trwały w firmie Andretti Global, która niedawno odsłoniła nowy kampus w Silverstone. Przed spotkaniem na marginesie Grand Prix Miami w zeszły weekend Mario Andretti udał się w ubiegłą środę, aby przedstawić swoją sprawę Kongresowi w Waszyngtonie.

Teraz okaże się, czy Greg Maffei i Stefano Domenicali odpowiedzą na prośby Jima Jordana, czy też pozostaną zlekceważone…

CZYTAJ TAKŻE > Kongres USA przesłuchuje Liberty Media w związku z odmową Andrettiego

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

08 o 05:2024

„Pomoc w zrozumieniu decyzji FOM i Liberty Media dotyczącej odmowy Andrettiego (i Cadillaca) udziału w Mistrzostwach Świata w 2026 roku.” Jeżeli Kongres USA zaangażuje się w to, ponieważ uważa, że ​​amerykański konsument doznaje krzywdy, możemy się założyć, że stanowisko FOM i Liberty Media nie jest niezmienne, a w grę wchodzą wielomilionowe, a nawet miliardowe kary, co oznaczałoby, że bałagan w wynikach finansowych Liberty Media, wiedząc, że w tym samym czasie mieszkańcy Sin City wszczynają „pozew zbiorowy” przeciwko GP Las Vegas (co musi zachwycać MBS)!

1

Aby napisać komentarz