Czy Grand Prix Chin będzie promykiem słońca, na który czekał Mercedes?

W ponurym sezonie Mercedes musi jak najszybciej zregenerować siły, aby pozostać w kontakcie z czołowymi zespołami. Tor w Szanghaju mógłby wówczas okazać się świetną okazją do zdobycia dużych punktów, biorąc pod uwagę specyfikę trasy.

opublikowany 16/04/2024 à 12:10

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Czy Grand Prix Chin będzie promykiem słońca, na który czekał Mercedes?

Mercedes ma tylko 34 małe punkty. ©DPPI

Weekendy mijają i powtarzają się. W Australii, Mercedes myślał, że sięgnął dna i miał nadzieję, że uda mu się wrócić do Japonii. Na nieszczęście dla Srebrnych Strzał japoński weekend nie był zbyt zachęcający. Bez smaku 7. miejsce dla George’a Russella i 9. dla A Lewis Hamilton który wydaje się zrozpaczony. Grand Prix Chin tuż za rogiem nadal trudno jest przywrócić Mercedesowi formę w ciągu jednego wyścigu, nawet jeśli wciąż jest kilka promyków nadziei na zdobycie najlepszego wyniku.

Charakterystyka trasy szanghajskiej bardziej odpowiada W15 niż innym konkurentom, w tym przypadku MCL38 (McLaren) lub AMR24 (Aston Martin). Na tym torze jest dużo ostrego hamowania i bardzo długa prosta, co może sprawić McLarenowi trudności. I odwrotnie, jest niewiele szybkich zakrętów, ku uciesze Lewisa Hamiltona i George'a Russella.

Bardzo wyjątkowy weekend

Grand Prix Chin to pierwszy weekend sprinterski w roku. Kto powiedział, że więcej wyścigów i kwalifikacji, koniecznie oznacza mniej sesji treningowych. Dzięki temu nowemu formatowi sprintuweekend będzie prawdopodobnie bardzo pracowity dla zespołów.

„Weekend będzie ciekawy na torze, sędzia Toto Wolff, główny zespół Mercedesa. Od naszego ostatniego pobytu w Chinach pojawiły się nowe samochody, nowe opony i nowa nawierzchnia toru, będzie wiele niewiadomych. Przed nami także pierwszy w roku weekend sprintu, który niesie ze sobą wiele wyzwań. Zmiany w formacie, w tym utworzenie drugiego parc ferme, poprawią tempo weekendu. Godzina testów zawsze wywiera na Ciebie presję, abyś podjął właściwe decyzje. »

Toto Wolff zapewnia nas, że pomimo kolejnego złego weekendu w Japonii, Mercedes dobrze pracował na Suzuce i jest pewny przyszłości: „Wyniki niekoniecznie to pokazały, ale w Japonii zrobiliśmy duży postęp z naszym samochodem. Nie możemy się doczekać kontynuacji tej dynamiki w najbliższy weekend.” 

CZYTAJ TAKŻE > Wybierasz się do Mercedesa po Carlosa Sainza?

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz