Dziesięć wyścigów w historii, bez ani jednej emerytury

Podczas Grand Prix Francji nie doszło do wycofania się z wyścigu. Rzadkie wydarzenie, które miało miejsce tylko dziesięć razy w historii F1, w tym sześć od ery hybrydowej.

 

opublikowany 22/06/2021 à 14:33

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Dziesięć wyścigów w historii, bez ani jednej emerytury

Brak emerytury we Francji, rzadkie zjawisko w F1. / © Zdjęcie Marc de Mattia / DPPI

Grand Prix Francji będzie intensywne, spektakularne i przyniesie zwycięstwo Max Verstappen (czerwony Byk) z przodu Lewis Hamilton (Mercedes) i Sergio Perez (Czerwony Byk). Ale tor Paula Ricarda był historyczny także z innego powodu. To dziesiąte Grand Prix w historii F1 gdzie 20 kierowców dotarło do mety, szósty etap ery hybrydowej. Mała retrospekcja.

1 – Grand Prix Holandii 1961

Podczas drugiego wyścigu sezonu 1961, Grand Prix Holandii, Ferrari osiągnęło dublet na torze w Zandvoort. Wolfgang von Trips wygrał swoje pierwsze Grand Prix w F1, wyprzedzając Phila Hilla (Ferrari) i Jima Clarka (Lotus). Było to 31 zwycięstwo tej drużyny Stabilny w kategorii premierowej. Jest to pierwszy wyścig w historii, w którym nie przewiduje się emerytur.

2 – Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2005

Bardzo kontrowersyjne, w Grand Prix USA wzięło udział 6 samochodów na starcie i 6 na mecie. Kierowcy Michelin, którzy odmówili udziału w wyścigu po wypadku Ralfa Schumacher dzień wcześniej w próbnym Grand Prix wzięli udział wyłącznie kierowcy noszący opony Bridgeston. Po raz kolejny widzieliśmy dublet Ferrari. Michael Schumacher wygrał swój jedyny wyścig w 2005 roku, wyprzedzając Rubensa Barrichello i portugalskiego kierowcę Tiago Monteiro.


Zdjęcie DPPI

3 – Grand Prix Włoch 2005

Grand Prix Włoch, które odbędzie się jeszcze w sezonie 2005, ale jest znacznie mniej kontrowersyjne, zakończy wyścig wszystkich 20 kierowców. Zwróć uwagę na przybycie na punkty Antonio Pizzoni, który zastąpił Nicka Heidfelda, chorego w BMW.

4 – Grand Prix Europy 2011

Będziemy musieli poczekać do 2011 roku i Grand Prix Europy, aby zobaczyć nowy wyścig bez emerytury. W 2011 roku na torze w Walencji w Hiszpanii odbyło się Grand Prix Europy. Nieciekawy wyścig Sebastian Vettel wygrał z przodu Fernando Alonso i Marca Webbera.

5 – Grand Prix Japonii 2015

Cztery lata później podczas Grand Prix Japonii nie zgłoszono żadnej rezygnacji. Wyścig bez wielkich akcji. Należy pamiętać, że Felipe Nasr nie ukończył wyścigu, ale nie uważa się tego za emeryturę. Brazylijski kierowca przejechał ponad 4% wyścigu.

6 – Grand Prix Chin 2016

Pomimo starcia pomiędzy Vettelem, Raïkkönenem i Kwiatem na starcie, żaden kierowca nie wycofał się z wyścigu. Nico Rosberg wygrał to Grand Prix przed Sebastianem Vettelem i Danillem Kwiatem, nazywanym „torpedą”.

 


Zdjęcie DPPI

7 – Grand Prix Japonii 2016

Po edycji 2015 w 2016 roku Japonia po raz kolejny będzie świadkiem wyścigu bez najmniejszej emerytury. Na podium: Nico Rosberg, Max Verstappen, Lewis Hamilton.

8 – Grand Prix Chin 2018

Żywa edycja Grand Prix Chin z kontaktem Maxa Verstappena z Sebastianem Vettelem na koniec wyścigu. Wyścig wygrał Daniel Ricciardo przed Valtteri Bottas i Kimi Raïkkönen. 
Podczas wyścigu, Brendon Hartley zepsuł skrzynię biegów, ale ukończył 90% wyścigu, więc nie uważa się, że przeszedł na emeryturę.

9 – Grand Prix Austrii 2019

Edycja 2019 będzie świadkiem wysublimowanego pojedynku pomiędzy Charles Leclerc i Maxa Verstappena. Walka, która obróci się na korzyść holenderskiego pilota. 
 

 

10 – Grand Prix Francji 2021

Podczas ostatniego Grand Prix sezonu 2021 nie będzie widać żadnych przejść na emeryturę. Kolejna statystyka Paula Ricarda to liczba wyprzedzeń, a mianowicie 52, co kształtuje się w okolicach wysokiej średniej w tym sezonie.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz