Nadzieje Leclerca na podium w Chinach spadły z powodu twardych opon

Stosując strategię jednego pit stopu i walcząc o podium, Charles Leclerc ostatecznie dobiegł do mety podczas Grand Prix Chin.

opublikowany 21/04/2024 à 12:57

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Nadzieje Leclerca na podium w Chinach spadły z powodu twardych opon

© Paulo Maria / DPPI

Długo w niego celował, ale w końcu spojrzał na niego bezradnie i bez smaku szampana, który stał się odtąd winem musującym. Szósty na starcie i utrzymujący bardzo dobre tempo na starcie Grand Prix w tę niedzielę. Charles Leclerc ubiegała się o podium w Szanghaju. Zmieniając strategię i zatrzymując się na jednym przystanku, Monako miał nadzieję, że zajmie miejsce za bramką czerwony Byk i towarzyszyć Max Verstappen i Sergio Pérez na pudełku.

Niestety, słynny „Plan D”, szybko potwierdzony przez jego inżyniera w radiu, nie przyniósł rezultatu. Na papierze rozwiązanie to sprawdziło się doskonale, Ferrari wykorzystało VSC, który później stał się czystym samochodem bezpieczeństwa i zatrzymywał się na jedynym przystanku. Ale co Stabilny nie mogłem przewidzieć, jest brak wydajności twardej mieszanki w SF-24 Charlesa Leclerca. Jego nadzieje na trzecie podium w tym sezonie zniknęły, zaskoczony odnowioną formą McLaren z tym samym zakresem.

« Osiągi wyraźnie spadły od momentu założenia twardych opon, pożałował przy mikrofonie Kanał+. Mieliśmy całkiem niezłą strategię. Niestety samochód bezpieczeństwa nakłonił prawie wszystkich do tej samej strategii. Z twardymi oponami znaleźliśmy się w znacznie większych trudnościach w porównaniu do naszych oczekiwań. McLaren był również znacznie szybszy niż oczekiwano na tych samych oponach. W średnich myślałem, że podium jest możliwe, ale w drugiej sztafecie zrozumiałem, że to nie będzie możliwe. "

Ostatecznie Charles Leclerc musiał zadowolić się 4e miejsce podczas Lando Norris udało się pozbawić Red Bulla 4e podwoiła się w tym sezonie.

CZYTAJ TAKŻE > Bohater Verstappena, Stroll zero… Notatki z Grand Prix Chin

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz