Rozpoczęły się negocjacje pomiędzy Mercedesem i Hamiltonem

Siedmiokrotny mistrz świata wychwala także swojego obecnego kolegę z drużyny Valtteriego Bottasa. 

opublikowany 24/06/2021 à 17:14

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Rozpoczęły się negocjacje pomiędzy Mercedesem i Hamiltonem

Czy Mercedes może zatrzymać swoich dwóch obecnych starterów w 2022 roku?

Lewis Hamilton ujawnił w czwartek w Austrii, z którym rozpoczął rozmowy na temat swojej przyszłości Mercedes

Obecny kontrakt siedmiokrotnego mistrza świata wygasa z końcem roku, po podpisaniu przedłużenia o rok dopiero pod koniec lutego ubiegłego roku. 

Chcąc nie chcąc ponownie przeżyć scenariusza podobnego do tego z zeszłego roku, kiedy negocjacje ciągnęły się miesiącami, Hamilton i szef jego zespołu Toto Wolff często powtarzali, że chcą rozpocząć ten proces znacznie wcześniej w tym roku. 

Zapytany o ten temat przed Grand Prix Styrii (25-27 czerwca) Hamilton odpowiedział twierdząco, choć zwięźle. „ Rozpoczęliśmy dyskusje, nie ma nic więcej do powiedzenia poza tym, że wszystko jest pozytywne „, Hamilton powiedział czerwony Byk Pierścień. 

Brytyjczyk nie jest jedynym kierowcą Mercedesa, któremu w tym sezonie kończy się kontrakt od czasu swojego kolegi z drużyny Valtteri Bottas również na razie nie ma mandatu po bieżącym roku. 

  • Hamilton głosuje na Bottasa

Sytuacja Finna wydaje się znacznie bardziej niepewna niż sytuacja Hamiltona, biorąc pod uwagę pierwszą trzecią sezonu 2021 charakteryzującą się dobrymi i gorszymi wynikami. 

Jednak bardziej niż dyskretne wyniki Bottasa, mamy wrażenie, że z Mercedesem na szali jest coraz więcej smażenia. Dowodem na to jest jego wybuch w radiu podczas ostatniego GP Francji, w którym ostro narzekał na swoją strategię.

Wolff oświadczył Le Castelletowi, że docenia bezpośrednie kopnięcie Bottasa, postrzegając je jako oznakę zawodnika, który nie przebiera w słowach. 

« Zawsze staram się być bezpośredni i cieszę się, że spodobało mu się to podejście, nawet jeśli oczywiście nie byłam zadowolona z sytuacji, skomentował Bottas w Austrii. Emocje są częścią wyścigu. Trudno opisać swoje uczucia, gdy siedzisz za kierownicą. 

Nie jesteśmy w herbaciarni, jesteśmy w elitarnym sporcie. Chcę dobrze sobie radzić, chcę, żeby zespół błyszczał, więc są emocje, także wobec Finna, którym jestem ". 

Bottas zaprzeczył wszelkim niepokojom w stosunku do Mercedesa, nazywając wrażenie zewnętrzne „ całkowicie fałszywe ". " Mamy dobry kontakt, nie ma żadnych problemów– wbijał 31-letni kierowca, przyzwyczajony do rocznych przedłużeń od czasu przybycia do Mercedesa w 2017 roku. Zawsze byliśmy między sobą bezpośredni i szczerzy ". 

Podczas gdy pilot Williams George Russell naturalnie przygląda się fotelowi Bottasa, ten ostatni otrzymał silne wsparcie w osobie Hamiltona.

« Valtteri jest moim obecnym kolegą z zespołu i obaj mieliśmy wzloty i upadki w naszych karierach– skomentował Brytyjczyk zapytany o preferencje dotyczące potencjalnego sąsiada z garażu w 2022 roku. Wiem, że jest fantastycznym pomocnikiem i nie sądzę, że trzeba to zmieniać. ". 

Hamilton odmówił również komentarza na temat potencjalnego pojawienia się Russella u jego boku. Czy może to być punkt sporny w dyskusjach niedawno rozpoczętych z Mercedesem? 

Negocjacje są jak budowa, wiemy kiedy się zaczynają...

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz