Kwalifikacje głównym celem Mercedesa w Miami

Mercedes przybywa na Florydę wciąż daleko od szczytów w sezonie 2024 z wieloma zmianami, a przede wszystkim z ambicjami odniesienia sukcesu w kwalifikacjach, aby zapewnić sobie dobrą pozycję przed wyścigiem.

opublikowany 30/04/2024 à 13:50

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Kwalifikacje głównym celem Mercedesa w Miami

©DPPI

Karnet Grand Prix i Mercedes nie znajduje rozwiązań. Aby więc zaradzić problemom, które pojawiły się, gdy W15 po raz pierwszy zimą wyjechało na tor, Gwiazda zamierza wszystko wstrząsnąć. Podobnie jak wiele zespołów w stawce, w swoim kalendarzu rozwoju uwzględnił Grand Prix Miami, aby wprowadzić nowe części. Słynne wydarzenia.

« Ciekawie będzie zobaczyć, jak zachowają się w samochodzie, wyjaśniono powyżej Toto Wolff, główny zespół Mercedesa. Zobaczmy, dokąd nas to zaprowadzi. » Zatem dla Florydy niemiecki producent szykuje pierwszy prawdziwy lifting. Zmiany, które powinny nie tylko wpłynąć na aerodynamikę, aby w końcu zrozumieć ustawienia tego W15, zdolnego do najlepszych i najgorszych rzeczy w ten sam weekend.

« Jedziemy z Chin, jednego z torów najbardziej słynących z większego obciążenia przednich opon, do Miami, toru, który bardziej obciąża tylne koła, końcówka James Allison, dyrektor techniczny Brackley Training. Naszym wyzwaniem będzie dopilnowanie, abyśmy nie powtórzyli tego, co zrobiliśmy w Chinach w Miami, które jest bardzo, bardzo inną „bestią” i wymaga od samochodu innych rzeczy niż Chiny.

Dowiedzieliśmy się (w Chinach) że jeśli chcesz być ambitny, musisz być ambitny w wyścigu sprinterskim, a następnie dostosować się do wyścigu głównego, a nie na odwrót. "

Dzięki temu długo oczekiwanemu impulsowi rozwoju Mercedes ma nadzieję, że w końcu uda mu się trafić we właściwy przycisk. Ten, który pozwoli Lewis Hamilton i George’owi Russellowi, aby przez cały weekend mieli konkurencyjny sprzęt i nie wahali się w osiągach. „ Mam nadzieję, że będziemy mieli samochód w lepszym stanie, kontynuuje James Allison. Że zmiany, które zamierzamy wprowadzić w Miami, przydadzą się nam na polu startowym, które w kwalifikacjach jest bardzo ciasne. W tej bitwie kilka setnych może czasami zrobić różnicę, a kilka dziesiątych może zmienić wszystko w naszym świecie. Nie mogę się więc doczekać, żeby zobaczyć, jak to wszystko się potoczy.. » Utwór szybko dostarczy mu pierwszego elementu odpowiedzi. Przyjedź więc na słoneczną Florydę w ten weekend (3-5 maja), aby zobaczyć, czy Mercedes zrobił krok do przodu, czy nie…

CZYTAJ TAKŻE > Wolff chce Verstappena i już tego nie ukrywa!

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)