Szalone statystyki Maxa Verstappena po Grand Prix Austrii

Max Verstappen spanikował Mercedesa w Austrii, ale także statystyki na koniec wyścigu prowadziły od początku do końca.

opublikowany 05/07/2021 à 16:56

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Szalone statystyki Maxa Verstappena po Grand Prix Austrii

Czy Max Verstappen będzie człowiekiem, który pobije rekordy Lewisa Hamiltona? / Zdjęcie DPPI

Nie tylko Max Verstappen dominował nad czerwony Byk Ring, ale w ten weekend wstrząsnął także statystykami w Austrii. Holender po raz 50. w karierze zdobył podium.

Mając 23 lata, dorównuje liczbą podium… Jensonowi Buttonowi! To jest Lewis Hamilton który obecnie jest rekordzistą ze 171 miejscami na podium Michael Schumacher (155) Sebastian Vettel (122) Alain Prost (106), Kimi Raïkkönen (103) i Fernando Alonso (97).

Lider mistrzostw 2021 również w tę niedzielę osiągnął swój pierwszy Wielki Szlem podczas Grand Prix Austrii. Aby to zrobić, Max Verstappen musiał podpisać pole position, ale także najlepsze okrążenie w wyścigu. Ale to nie wszystko, gdyż kierowca Red Bulla wygrał także Grand Prix, prowadząc od startu do mety. Cholerny występ!

Wyczyn, jakiego nielicznym pilotom udało się dokonać w swojej karierze. Podobnie jest w przypadku trzech innych aktywnych kierowców: sześciokrotnie Lewisa Hamiltona, czterokrotnie Sebastiana Vettela i raz Fernando Alonso.
Ostatni Wielki Szlem w Formuła 1 pochodzące z Grand Prix Abu Zabi 2019 z Lewisem Hamiltonem i jego Mercedes.

Przybycie F1 do Austrii będzie płodne dla Maxa Verstappena: 2 pole position, 2 zwycięstwa, 1 najlepsze okrążenie w wyścigu, 142 okrążenia przewagi ze 142, a tym samym jego pierwszy Wielki Szlem.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz