Prawdziwe powody odejścia Ayrtona Senny z toru autor: Jean-Claude Migeot

Trzydzieści lat po śmierci Ayrtona Senny wciąż możemy przeczytać lub usłyszeć, że pierwotna przyczyna śmiertelnego dla niego wypadku pozostaje zagadkowa lub, co gorsza, że ​​mógł stracić kontrolę nad samochodem. Aby oddzielić fakty od fikcji i rzucić definitywne światło na przyczyny tragedii, AUTOhebdo otwiera swoje felietony dla flagowego inżyniera F1 w latach 1990. i eksperta zespołu broniącego toru Imola podczas prób.

opublikowany 01/05/2024 à 13:00

Jeana-Michela Desnouesa

1 Zobacz komentarze)

Prawdziwe powody odejścia Ayrtona Senny z toru autor: Jean-Claude Migeot

Jean-Claude Migeot ujawnia prawdziwe powody odejścia Senny z toru w Imola. ©DPPI

Gorszący! Niedopuszczalne jest, że nadal istnieją wątpliwości co do warunków, które do tego doprowadziły Williams wypadnięcie Ayrtona Senny z toru 1 maja 1994 r. podczas Grand Prix San Marino. Niedopuszczalne wobec pamięci Brazylijczyka, jego bliskich i milionów jego wielbicieli. Jeśli zgodziłem się odpowiedzieć na zaproszenie AUTOhebdo, to dlatego, że uważam za niedopuszczalne, aby taka niesprawiedliwość wobec niego ma duże szanse na umieszczenie się w historii sportów motorowych i dlatego postanawiam opublikować niniejsze wspomnienie.

1 maja 1994 roku pełniłem funkcję inżyniera toru w zespole Tyrrell i jako taki potrafię docenić charakterystykę krzywej Tamburello i zjawisko „do dna” (wyjaśnienie później. Przypis redaktora).

Następnie zostałem mianowany ekspertem zespołu obrony na torze Imola podczas procesu, który odbył się po śmierci Senny. Dzięki temu miałem dostęp do wszystkiego, co zapewniał włoski wymiar sprawiedliwości. Wstępne śledztwo, potem proces, oczywiście rozebrały wszystko, co dało się przeanalizować, jednak jak zawsze na procesie, poszukiwanie prawdy zostaje zamazane przez nadrzędny cel oskarżonego, jakim jest znalezienie wady procesowej

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.

Pozostało Ci 90% do odkrycia.Już subskrybujesz?
Zaloguj się


  • Nieograniczone przedmioty premium
  • Magazyn cyfrowy od 20:XNUMX w każdy poniedziałek
  • Wszystkie numery AUTOhebdo dostępne od 2012 roku
COUV-2433

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

DANIELA MEYERSA

01 o 05:2024

Czemu odpowiadają wartości XY w tabelach?

Aby napisać komentarz