Lewis Hamilton po raz pierwszy w Brazylii?

Niedawno koronowany po raz trzeci na mistrza świata Lewis Hamilton będzie chciał w ten weekend osiągnąć kolejny cel: wygrać po raz pierwszy na brazylijskiej ziemi.

opublikowany 09/11/2015 à 12:00

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Lewis Hamilton po raz pierwszy w Brazylii?

Odbierając swój trzeci tytuł mistrza świata na zakończenie Grand Prix Stanów Zjednoczonych w Austin w Teksasie 25 października Brytyjczyk Lewis Hamilton osiągnął jeden ze swoich celów: mecz z Ayrtonem Senną na liście F1.

W ten weekend w krainie swojego idola, pilota Mercedes z drugiej strony będą chcieli osiągnąć pierwszy cel, czyli wygrać na trasie Interlagos. „To był domowy wyścig Ayrtona i jednym z moich marzeń było ściganie się w São Paulo, gdy byłem młodszy i zawsze czuję jego obecność, kiedy tam jestem.

To niesamowite, że zwycięstwo w tym wyścigu zajęło mu osiem prób to jeden z niewielu, w których jeszcze nie wygrałem. Jeśli uda mi się to zmienić w ten weekend, byłby to hołd dla Ayrtona i kolejna atrakcja do dodania do tego niesamowitego sezonu, więc zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tak się stało. »

Na torze, na którym po raz pierwszy zdobył tytuł w 2008 roku, po zapierającym dech w piersiach finale przeciwko Ferrari Felipe Massy Hamilton będzie musiał w szczególności zmierzyć się ze swoim kolegą z zespołu Nico Rosbergiem, zwycięzcą Grand Prix Meksyku i zwycięzcą rundy brazylijskiej w zeszłym roku.

0 Zobacz komentarze)