Pomimo wieloaspektowego zagrożenia Sergio Pérez jest spokojny na rok 2025

Sergio Pérez, członek drużyny Maxa Verstappena od 2021 r., jest przekonany, że w 2025 r. pozostanie w nim piąty sezon z rzędu, pomimo konkurencji i prestiżu swojego miejsca.

opublikowany 19/04/2024 à 08:33

Jeremy’ego Satisa

1 Zobacz komentarze)

Pomimo wieloaspektowego zagrożenia Sergio Pérez jest spokojny na rok 2025

Sergio Pérez pewny siebie na rok 2025. © DPPI

Widzenie Fernando Alonso zobowiązać się ponownie na kilka lat Aston Martin, Sergio Pérez musiał odetchnąć z ulgą. Tylko pierwszy, bo jeśli nowy kontrakt definitywnie odrzuci Hiszpana, faktem pozostaje, że realnym zagrożeniem nadal mogą być inni zalotnicy.

W tym sezonie, w związku z podpisaniem Lewis Hamilton chez Ferrariokno transferowe rozpoczęło się znacznie wcześniej, niż oczekiwano, zmuszając zespoły i kierowców do rozpoczęcia rozmów przed zaplanowanym na ten cel tradycyjnym okresem letnim. Helmut Marko również w czwartek zdradził kilka tajemnic (jak zwykle!), potwierdzając rozmowy z Carlos Sainz, najwybitniejszy wolny kierowca roku 2025, zaznaczając, że nie może jednak dostosować się do oferty Audi.

Sergio Pérez jest optymistą

Meksykaninowi nie umknęło jednak, że Helmut również pochwalił jego pracę, z radością witając jego nowe, bardziej racjonalne podejście, z scenerią mniej odległą od tych, w których Max Verstappen. Krótko mówiąc, doceniamy czerwony Byk że Pérez w końcu zrozumiał, że nie będzie w stanie konsekwentnie pokonać Holendra przez cały sezon. W każdym razie nie o to go prosimy!

Po wygaśnięciu kontraktu pod koniec sezonu zeszłej zimy Checo był w złej sytuacji, aby utrzymać swoje miejsce w 2025 roku. Jednak ogłoszono trudności z jego zastąpieniem Daniel Ricciardo w drużynie B, w połączeniu z naprawdę honorowym rozpoczęciem sezonu (trzy podium w czterech wyścigach) nieco zmieniły sytuację.

Jeśli zagrożenie Sainza nie zostało jeszcze całkowicie odebrane, to co Yuki tsunoda mógłby również stać się naturalnym kandydatem, jeśli Japończycy utrzymają impet, Meksykanin pozostaje jednak dziś faworytem do własnej sukcesji. W każdym razie jest raczej pewny pomysłu pozostania w Red Bull Racing w 2025 roku.

„Oczywiście, że jestem (optymistą). Myślę, że to oczywiste, że tegoroczny rynek pojawi się znacznie wcześniej, niż wszyscy byśmy chcieli... Myślę, że dobrze rozpoczęliśmy. To bardzo dobry start dla zespołu i myślę, że teraz priorytetem jest dobre występy na torze, uzyskanie dobrych wyników, a reszta zrobi się sama. 

Mimo wszystko konieczne będzie utrzymanie stałego poziomu występów w nadchodzących tygodniach, kiedy wszystko rozstrzygnie się z perspektywą na rok 2025 i prawdopodobnie 2026. Mieszkaniec Guadalajary widział innych i często tak właśnie o nim myślimy tyłem do ściany udaje mu się nakręcić świetną serię i uratować swoją skórę! Odpowiedź w nadchodzących tygodniach!

CZYTAJ TAKŻE > Red Bull rozmawia z Sainzem, ale nie może „dorównać ofercie Audi”

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

19 o 04:2024

TexMex rozpoczął 2023 rok na długo przed upadkiem... Rok 2024 na chwilę obecną wydaje się lepszy, ale nic nie mówi, że uda mu się utrzymać ten poziom przez cały sezon! A Red Bull nie zrobi mu żadnej przysługi, zwłaszcza temu dobremu Doktorowi Helmoooutowi

Aby napisać komentarz