Pomimo niemal idealnego sezonu Verstappen „nadal widzi rzeczy do poprawy”

Choć trzykrotny mistrz świata uważa, że ​​odtworzenie wyjątkowego wyniku osiągniętego w 2023 roku będzie trudne, to jednak uważa, że ​​Red Bull i on sam nadal mają nad czym pracować w nadchodzących latach.

opublikowany 31/12/2023 à 12:24

Doriana Grangiera

1 Zobacz komentarze)

Pomimo niemal idealnego sezonu Verstappen „nadal widzi rzeczy do poprawy”

Max Verstappen wciąż ma nad czym pracować: w 2023 r. wymknął mu się wyścig... © Florent Gooden / DPPI

Perfekcja nie istnieje. Dowód w faktach: pod koniec sezonu zdominowanego przez głowę i ramiona, czerwony Byk wygrał wszystkie Grand Prix roku… z wyjątkiem jednego, Singapuru, któremu został oddany Carlos Sainz et Ferrari. Jedyny mały czarny punkt w wyjątkowej kampanii prowadzonej przez austriacki zespół i jego flagowego kierowcę, Max Verstappen. Oczywiście przy takim stosunku zwycięstw na Grand Prix trudno sobie wyobrazić lepszy rekord Holendra... który mimo to podkreśla, że ​​w nadchodzących sezonach nadal są obszary do poprawy.

„Realistycznie rzecz biorąc, nie możemy osiągnąć nic lepszego niż to, co osiągnęliśmy, ale nie zawsze chodzi o wygranie 20 (wyścigów)– oznajmił Max Verstappen na marginesie ceremonii wręczenia nagród FIA, która odbyła się w piątek w Baku. Chodzi także o szukanie ulepszeń w sobie, w samochodzie. Jeśli to oznacza, że ​​ulepszyliśmy samochód i możemy ponownie walczyć o mistrzostwo, ale wygramy tylko 10 wyścigów, to też świetnie. Zawsze są rzeczy, które możemy poprawić, wiemy o tym. Oczywiście samochód był bardzo dominujący, ale widzieliśmy też pewne obszary wymagające poprawy i właśnie nad tym pracujemy na przyszły rok. »

Horner twierdzi, że Red Bull nie będzie aż tak dominujący w 2024 roku

To uczucie podziela jego szef, Christian Horner. Brytyjski menadżer, na czele Red Bull Racing od momentu pojawienia się marki jako zespołu wyścigowego Formuła 1 w 2005 r. nigdy nie doświadczył takiej dominacji u Maxa Verstappena, który mimo to przeżył lata Sebastian Vettel na początku 2010 r. Szef zespołu drużyny z Milton Keynes powiedział, że jego zespół w dalszym ciągu dąży do perfekcji, ale spodziewa się, że w przyszłym sezonie rywale będą bliżej siebie.

„Wątpię, czy statystycznie uda nam się ponownie osiągnąć to, co zrobiliśmy w tym roku, powiedział Brytyjczyk, który również pochwalił konsekwencję Maxa Verstappena w imponującym roku. Cały czas się uczymy w tym zawodzie. Wiemy, że peleton się zbiegnie, widzieliśmy to w różnych momentach w ciągu ostatniego roku. Musimy się doskonalić, musimy nadal się rozwijać. »

CZYTAJ TAKŻE > Horner ani przez sekundę nie wyobraża sobie, że motywacja Verstappena spadnie w 2024 roku

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

01 o 01:2024

Znak bardzo wspaniałej osoby, nieustannie poszukującej doskonałości i wydajności, aby wygrać!

Aby napisać komentarz