Max Verstappen wygrywa pierwszy sprint w tym roku w Szanghaju, upał pomiędzy Ferrari

Zaczynając na 4. pozycji, Max Verstappen stopniowo wracał, aby w tę sobotę w końcu wygrać sprinterski wyścig Grand Prix Chin na krześle.

opublikowany 20/04/2024 à 05:39

Jeremy’ego Satisa

0 Zobacz komentarze)

Max Verstappen wygrywa pierwszy sprint w tym roku w Szanghaju, upał pomiędzy Ferrari

Max Verstappen wygrał sprint w Chinach. ©DPPI

  • Jak oczywiste! Ci, którzy tęsknili za ostatnimi dwiema dekadami, spodziewali się bitwy Hamilton-Alonso o zwycięstwo, rozstrzygnięte entuzjazmem a Lando Norris rewelacja w kwalifikacjach. Ale to był dzień, kiedy Max Verstappen postanowił zrujnować nadzieje wszystkich. Holender rzeczywiście odniósł pierwsze w tym roku zwycięstwo w sprincie.
  • Holender, który na początku wyścigu miał trudności, prawdopodobnie z powodu złego trybu pracy silnika, bardzo szybko wrócił do zdrowia. Skończyło się na tym, że połknął Fernando Alonso na 7. okrążeniu, a następnie Lewisa Hamiltona na 9. okrążeniu, aby przejąć kontrolę i nigdy ich nie opuszczać. Różnica w docisku w wolnych zakrętach z Mercedes było dość uderzające, Lewis nawet zadzwonił do swojego jednomiejscowy „rzeczy”, narzekając, że się nie obraca.
  • Startując z pole position, Lando Norris mocno stracił w drugiej turze. Choć był przytłoczony, gdy światła w środku zgasł Lewis Hamilton, Anglik próbował trzymać się ramię w ramię ze swoim rodakiem, ale siedmiokrotny mistrz świata zablokował go na zewnątrz i Lando popełnił mały błąd przegrywając z tyłu i tracąc sześć miejsc. Niecałe 2 metrów i jego szanse na zwycięstwo się skończyły.
  • Chociaż wyścig trwał długo, widzowie byli świadkami wspaniałej, czterostronnej walki o podium. Podczas gdy Alonso bronił się jak lew Carlos Sainz, obaj Hiszpanie doprowadzili do kontaktu, w szczególności ze względu na legendarny i wspaniały ekstremizm pilota Aston Martin. W zasadzce Checo Pérez wykorzystał przestępstwo i ukradł obu mężczyznom trzecie miejsce, podczas gdy Alonso był zmuszony wycofać się z wyścigu z powodu przebicia opony.
  • Z tyłu piloci Ferrari Doszło do walki, delikatnie mówiąc, męskiej. Po pozostawieniu piór w walce z Alonso, Sainz zobaczył, jak jego kolega z drużyny Leclerc atakuje go na 17. okrążeniu. Monakijczyk próbował minąć nawrót, ale Hiszpan łokieć i lekko go popchnął podczas zjazdu, co wywołało zdziwienie Charlesa: „Co za fxxx!” poślizgnął się ten ostatni. W odwecie kierowca Monako wyprzedził kolegę z drużyny w ślimaku pierwszego sektora i uciekł, kończąc wyścig na 4. miejscu.
  • Zaczynając od pierwszej dziesiątki, Saubers cierpieli już od pierwszego okrążenia, kiedy Guanyu-Zhou uderz lekko Valtteri Bottas i spowodował utratę dwóch pozycji. Pochodzący z Szanghaju zawodnik zajął 9. miejsce, blisko punktów, wyprzedzony w ostatnich chwilach przez George'a Russella.
  • W Alpine, widzimy jednych z najlepszych w wyścigu. Esteban Ocon zajął 13. miejsce, podczas gdy Pierre Gasly jest 15. Do zobaczenia o 9:XNUMX na kwalifikacjach do Grand Prix Chin.

CZYTAJ TAKŻE > Dlaczego kierownictwo wyścigu w końcu przywróciło czas Lando Norrisa na pole position

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

0 Zobacz komentarze)