McLaren rekrutuje dwóch nowych kierowców do swojego programu rozwojowego

McLaren ogłosił przybycie dwóch kierowców Formuły 3 w ramach swojego programu rozwojowego.

opublikowany 16/05/2024 à 10:05

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

McLaren rekrutuje dwóch nowych kierowców do swojego programu rozwojowego

Alex Dunne (po lewej) i Martinius Stenshorne w Woking. ©McLarena

Akademia McLaren wita dwóch nowych mieszkańców. Po Gabrielu Bortoleto, mistrz F3 w tytule i obecnie F2 wraz z Invicta Racing w październiku ubiegłego roku angielski zespół sformalizował integrację dwóch nowych młodych talentów w ramach „programu rozwoju kierowców McLaren”. »

Są to dwaj obecnie obiecujący rezydenci Formuły 3: Martinius Stenshorne, związany z Hitech GP i wicemistrzem FRECA 2023, oraz Alex Dunne, kierowca MP Motorsport w F3 i 2e brytyjskiej F3 w zeszłym roku.

« To dwaj ekscytujący i obiecujący młodzi talenty w sportach motorowych, którzy sprawdzili się w swoich kategoriach juniorskich, w tym w tym sezonie w Formule 3., podkreśla Stephanie Carlin, dyrektor operacji handlowych w McLarenie.

Cały zespół nie może się doczekać powitania Alexa i Martiniusa w rodzinie McLarena i będziemy ściśle współpracować, aby wspierać ich rozwój w ramach naszego portfolio talentów. "

Przed trzecią rundą sezonu w ten weekend na torze Imola Martinius Stenshorne i Alex Dunne zajmują odpowiednio 13. i 17. miejsce w mistrzostwach.

CZYTAJ TAKŻE > Emanuele Pirro nie stoi już na czele programu rozwoju McLarena

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)