Miami – Carlos Sainz ukarany pięciosekundową karą za kontakt z Oscarem Piastrim

Madrynianin traci 4. miejsce po zderzeniu z Oscarem Piastrim pod koniec Grand Prix Miami w 2024 roku.

opublikowany 06/05/2024 à 07:48

Medhiego Casauranga

2 Zobacz komentarze)

Miami – Carlos Sainz ukarany pięciosekundową karą za kontakt z Oscarem Piastrim

Głowa złych dni Carlosa Sainza w Miami. Zdjęcie DPPI

Są dni, o których wolimy zapomnieć. Carlos Sainz (Ferrari) z pewnością będzie chciał szybko odpocząć po Grand Prix Miami w 2024 r. Hiszpański kierowca, który w niedzielę początkowo przekroczył linię mety na czwartej pozycji, w nocy z niedzieli na poniedziałek spadł o jedno miejsce.

Komisarze ds. zarządzania wyścigiem faktycznie uznali, że Madrynianin był winny kolizji z Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , (McLaren). Pod koniec wyścigu obaj mężczyźni pokłócili się na torze. Według niego Carlos Sainz, najpierw wypchnięty z boiska przez Australijczyka, rozzłościł się w radiu i zażądał, aby Piastri przywrócił mu miejsce. Żądanie odrzucone.

Następnie zwycięzca Grand Prix Australii w marcu ubiegłego roku chciał wziąć sprawiedliwość w swoje ręce, maksymalnie opóźniając hamowanie przed zakrętem 17. Odważny atak, który zakończył się małą blokadą koła i utratą kontroli nad Ferrari. McLaren uszkodził przy tym przednie skrzydło i musiał zjechać do boksów, aby wymienić nos. W tym starciu zniknęły szanse Oscara Piastriego na miejsce w pierwszej dziesiątce (10. miejsce).

Komisarze stwierdzili, że Piastri zapewnił Sainzowi „wystarczającą przestrzeń”. Wzięto jednak pod uwagę również to, że bez blokad kół Sainza do kolizji by nie doszło. „prawdopodobnie się nie stało”, co oznacza, że ​​zwykłą karę 10 sekund i dwa punkty karne zastąpiono łagodniejszą karą pięciu sekund i jednego punktu karnego.

Carlos Sainz początkowo minął metę na czwartej pozycji, jednak kara obniży go na piątą pozycję, co pozwoliło Sergio Pérezowi (czerwony Byk), aby wspiąć się na czwartą pozycję.

W Mistrzostwach Kierowców każdy, kto w 2025 roku będzie musiał szukać schronienia w innym zespole niż Scuderia, również traci rangę. Z taką samą liczbą punktów po zwycięstwie w Miami, Lando Norris kradnie mu 4. miejsce.

CZYTAJ TAKŻE > Wielki dzień Norrisa, wrak Magnussena... notatki z Grand Prix Miami

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

2 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

2 Uwagi)

J

Jean-Bernard D'Assunçâo

06 o 05:2024

Stanom Zjednoczonym zawsze udaje się sprawić, że Grand Prix USA F 1 stanie się synonimem nieporządku!

J

Jean-Bernard D'Assunçâo

06 o 05:2024

Stewardzi Grand Prix Miami powinni przede wszystkim pamiętać, że po wyjściu z samochodu bezpieczeństwa to VERSTAPPEN został ukarany za pierwsze miejsce!!!

Aby napisać komentarz