Miami – EL1: Verstappen we właściwym kierunku, Leclerc w złym

Max Verstappen powoli pokazywał potencjał swojego Red Bulla w czasie, ale ustanowił najlepszy czas na gongu przed Oscarem Piastrim i Carlosem Sainzem. Charles Leclerc popełnił błąd.

opublikowany 03/05/2024 à 19:45

Jeremy’ego Satisa

0 Zobacz komentarze)

Miami – EL1: Verstappen we właściwym kierunku, Leclerc w złym

Max Verstappen najszybszy w Miami. © Florent Gooden / DPPI

  • Była to jedyna darmowa sesja treningowa w ten weekend i jako taka była bardzo ważna. Charles Leclerc nie będzie miał z tego korzyści. Po zaledwie sześciu minutach na torze zakręcił na zakręcie 16, pod mostem autostradowym. Monako, który miał twarde białe opony, na szczęście niczego nie dotknął. Jednak ze względu na wąską nawierzchnię toru Leclerc nie był w stanie podnieść się na nogi i wystartować od nowa. Jego inżynierowie ostatecznie poprosili go o wyłączenie silnika ze względu na ryzyko przegrzania. Kierowca nr 16 weźmie zatem udział w kwalifikacjach sprinterskich po jednym udanym okrążeniu przejechanym na twardej gumie.

  • Podczas gdy większość kierowców pracowała 45 minut na twardej mieszance (poza kilkoma na średnich, w tym dwóch czerwony Byk i oboje Mercedes), przejście na miękką gumę uśmiechało się dalej Max Verstappen na koniec sesji, gdyż Holender ustanowił najlepszy czas przed sobą Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , et Carlos Sainz. Pięć różnych samochodów znajduje się na pierwszych pięciu miejscach od czasów George’a Russella i Lance Stroll zamknąć pierwszą piątkę o mniej niż 5/2.
  • Należy jednak pamiętać, że dla Batawczyka nie była to spokojna sesja. Super Max dużo narzekał na chroniczny brak przyczepności, a nawet zjechał na prostą po zablokowaniu koła w przedostatnim zakręcie toru. Następnie udało mu się ustanowić rekord na czerwonej gumie.
  • McLaren, który wprowadza do Miami nie mniej niż 10 nowych funkcji, ze swojej strony doświadczył pewnych problemów w EL1. Lando Norris rzeczywiście wystąpił problem z asymetrią wspomagania kierownicy, „niezależny od wkładu rozwoju” Woking powiedział i spróbuje temu zaradzić przed kwalifikacjami sprinterskimi. To wyjaśnia 16. miejsce Lando Norrisa.
  • Dobra wiadomość dla Alpine z obecnościąEsteban Ocon i Pierre Gasly w pierwszej dziesiątce. Obaj Normanowie zajmują miejsca 10. i 9., co z pewnością skorzystało na okrążeniu na gongu. Niemniej jednak różnica (pół sekundy) uspokaja francuskich kierowców jednomiejscowych, którzy korzystają z udoskonaleń wprowadzonych w Chinach w samochodzie Ocona.
  • Do zobaczenia w piątkowy wieczór o 22:30 czasu francuskiego na kwalifikacjach sprinterskich, których relację znajdziecie na autohebdo.fr.

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz