Miami, wreszcie czas na pierwsze punkty dla Alexa Albona?

Mając wciąż pusty wynik w tym sezonie, Alex Albon wydawał się bardziej optymistyczny niż kiedykolwiek, gdy przyszedł czas na atak na Grand Prix Miami. Czy jego wysiłki zostaną w końcu nagrodzone?

opublikowany 03/05/2024 à 12:33

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

Miami, wreszcie czas na pierwsze punkty dla Alexa Albona?

©DPPI

Przyzwyczajony do niektórych najważniejszych wydarzeń w zeszłym roku ze swoją skromnością Williams, Aleks Albon w tym roku nie zabłysnęło jeszcze. Przynajmniej nie miał jeszcze prawa do swojej pierwszej nagrody w 2024 roku. FW46 na papierze wydaje się jednak lepszy od swojego poprzednika, ale Anglikowi nie udało się jak dotąd wspiąć się wśród 10 najlepszych z Wielkiej nagrody.

Było 12e miejsce podczas Grand Prix Chin dwa tygodnie temu, spowolnione o Esteban Ocon dzielny. Wcześniej były protegowany czerwony Byk również miał pecha, kończąc dwa razy z rzędu na bramce punktowej. Najpierw w Arabii Saudyjskiej, gdzie Kevin Magnussen pokrzyżował jego plany bardzo defensywną strategią, a w Australii... gdzie Duńczyk po raz kolejny go popchnął, tym razem kradnąc ostatnią jednostkę w grze.

Krok naprzód, który lepiej odpowiada torowi w Miami

Mimo braku punktów Alex Albon nie poddaje się. Daleko stąd. Udając się w ten weekend na Grand Prix Miami, Brytyjczyk wyraził pewność, że on i Williams mają szansę na dobry występ w słońcu Florydy.

Według niego postęp, jaki poczynił zespół Grove od zeszłego roku, lepiej pasuje do Miami International Autodrome. „ Jeśli spojrzymy na poprzedni sezon, mieliśmy samochód, który nie był jeszcze wyposażony w ulepszenia, więc nie był najszybszy. Mimo to wciąż byliśmy blisko punktów– zwierzył się w górze strumienia.

Myślę, że zakwalifikowaliśmy się na 12e (11e w rzeczywistości. Nota redaktora) i nie mieliśmy zbyt mocnego wyścigu (14e). Ten tor ma wiele zakrętów pasujących do obszarów, na których naprawdę się skupiliśmy, przechodząc z FW45 do FW46. Nie mogę się więc doczekać, co się wydarzy. Mam nadzieję, że postęp będzie znaczący. Ściegi zawsze będą trudne (aby przynieść)zwłaszcza w przypadku pięciu najlepszych drużyn, ale nigdy nie byłem tak optymistą. » To dobry stan umysłu, aby zaatakować weekend w Miami.

Pierwsza sesja weekendu zaplanowana jest na godzinę 18:30 z EL1 w najbliższy piątek.

CZYTAJ TAKŻE > Program Grand Prix Miami 2024

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

03 o 05:2024

Żadnej wygranej, ponieważ 5 zespołów jest obecnie bardziej wydajnych niż Williams Racing… ale jedyny występujący sporadycznie w pokazie CDI nie jest pewien, czy dobrze wykona robotę za kierownicą drugiego Astona Martina!

Aby napisać komentarz