Jak wygląda siatka na rok 2025 po ostatnich ruchach?

Nico Hülkenberg w Sauberze, potem Audi, Hamilton w Ferrari... Szybki przegląd stawek na sezon 2025, które są już w połowie wypełnione, przynajmniej na papierze.

opublikowany 09/05/2024 à 17:49

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

Jak wygląda siatka na rok 2025 po ostatnich ruchach?

© Florent Gooden / DPPI

Powoli, ale pewnie, siatka na rok 2025 F1 nabiera kształtu. W roku, w którym rynek transferowy zapowiada się jak rzadko tętniący życiem, przeżył właśnie nowy epizod. W ciągu kilku minut w ten piątek, Haas sformalizował odejście Nico Hülkenberg pod koniec obecnej kampanii, podczas gdy Audi ogłosiło rekrutację Niemca na rok 2026, który będzie czekał w Sauberze w 2025 roku.

Z potwierdzeniem rekordzista w wyścigach bez zwycięstwa (208, remis z Andreą de Cesaris), oto nowa dziura w stawce zapełniona na sezon 2025. Ale jak to wygląda w tej chwili?

Red Bull szuka kolegi z drużyny Verstappen

Wśród panujących mistrzów świata, sam Max Verstappen ma zapewnione miejsce na następne ćwiczenia. Holender, który ma kontrakt ważny do 2028 roku, jest na dobrej drodze do kontynuowania przygody, nawet jeśli Marzy o nim Toto Wolff chez Mercedes. Nieznajomy mieszka po drugiej stronie garażu. Czy Sergio Pérez utrzyma się w szeregach? czerwony Byk ? Choć jego umowa wygasa w grudniu przyszłego roku, Meksykanin zdobywa dobre punkty pod okiem swojego menadżera. Po delikatnym roku 2023 Checo zmienił nastawienie i w każdy weekend pokazuje, że możemy na niego liczyć. Jeśli w 2024 roku nadal nie podpisał zwycięstwa, Amerykanin z Ameryki Łacińskiej przyczynił się do wysiłków podopiecznych Christiana Hornera trzema dubletami w pięciu wyścigach. Czas pokaże, czy Austriacy nie będą szukać kogoś innego do rozpoczęcia nowego cyklu, być może awansując kogoś ze swojej akademii lub przypominając sobie pewną… Carlos Sainz.

Ferrari w pełnym składzie, Mercedes w poszukiwaniu następcy Hamiltona

Zabezpieczając usługi Lewis Hamilton, powiązany z Charles Leclerc od 2025 roku, Ferrari zmusza Mercedesa do zbadania rynku transferowego. Od czasu ogłoszenia odejścia Anglika pojawiło się kilka nazwisk, które mają dołączyć do Brackleya. Na razie dwa najpoważniejsze tropy prowadzą do Carlosa Sainza, który wkrótce wyjdzie na wolność, oraz do rdzenia akademii, Andrei Kimi Antonelliego. George Russell stanowi część kontynuacji, odkąd latem ubiegłego roku przedłużył umowę najmu.

McLaren się nie rusza, Alpine chce zatrzymać swój duet

Nieco głębiej w siatce, McLaren nie musisz się martwić o przyszły rok, chyba że coś się wydarzy. Po stronie Woking Zak Brown rządzi doskonale i już teraz może mieć pewność, że może na niego liczyć Lando Norris et Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , w 2025 r., obaj niedawno złożyli przysięgę wierności Pomarańczowym.

W trudnym sporcie Alpine będzie musiał w sezonie uporać się z drażliwym problemem: kierowcami. Rzeczywiście, Esteban Ocon comme Pierre Gasly kończy im się kontrakt. Jeśli Normanowie mogliby otworzyć się na nowe możliwości, strzała A niesiona przez Bruno Famina zamierza je odnowić.

W Aston Martin, status quo od Fernando Alonso przedłużony na początku kwietnia natomiast Lance Stroll oczywiście ma stały kontrakt w stajni swojego ojca.

Williams, Haas, Sauber i RB… Ryzyko ruchów

Nico Hülkenberg spodziewany w Sauberze, Haas nie ma jeszcze żadnych gwarancji dotyczących swojego przyszłego duetu. Przy rekonstrukcji amerykański zespół mógłby pokusić się o rozpoczęcie od zera i w ten sposób zmienić swoich dwóch pilotów, poświęcając się Kevin Magnussen. Bardzo dobry jak na swój pierwszy występ w F1, kiedy musiał zastąpić Carlosa Sainza w Arabii Saudyjskiej, Ollie Bearman zdobył duże punkty. Brytyjczyk, kierowca akademii Ferrari, przejechał dwie sesje EL1 z Haasem w 2023 roku i wywarł dobre wrażenie. Tak czy inaczej jest poważnym pretendentem do miejsca w drużynie prowadzonej przez Ayao Komatsu.

Ze swojej strony Sauber musi teraz znaleźć przyszłego kolegę z zespołu Nico Hülkenberga. Na koniec umowy, Valtteri Bottas et Guanyu-Zhou nie może zostać zachowane, do czasu aż nazwisko Carlosa Sainza będzie powracać z uporem w związku z pojawieniem się Audi w 2026 roku.

Williams, która kontynuuje ożywienie gospodarcze, a jej celem jest rok 2026, z pewnością przeorganizuje swoją siłę roboczą. W głosowaniu niekorzystnym, Logan sierżant ma bardzo duże szanse, że nie zostanie zachowany. Aleks Albon, którego popularność stale rośnie, nadal jest związany kontraktem z Grove na kolejną kampanię. Obok niego James Vowles, były prawa ręka Toto Wolff w Mercedesie mógłby spróbować zatrudnić młodego Andreę Kimiego Antonelliego, aby szkolił go w celu awansu do macierzystego zespołu, tak jak miało to miejsce w przypadku George'a Russella w latach 2019–2021.

Wreszcie RB, młodsza siostra Red Bulla, niczego nie zdefiniowała i wszystko wydaje się niejasne. Choć obaj marzą o drugim miejscu obok Maxa Verstappena w 2025 r., Yuki tsunoda et Daniel Ricciardo muszą się jeszcze wykazać. Za nimi słychać klakson, gdyż Liam Lawson jest poważnym kandydatem na przyszły sezon. W F2, Isack Hadjar również mógł mieć kartę do zagrania.

Siatka F2025 1

©DR

CZYTAJ TAKŻE > Na co Carlos Sainz może liczyć w roku 2025?

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

26 o 04:2024

Bearman w Haas w 2025 r., to ma trochę sensu! Co do reszty, F1 zawsze przynosi niespodzianki...

Aby napisać komentarz