Nowa niedzielna przejażdżka Maxa Verstappena w Chinach

Max Verstappen wygrał swoje czwarte z pięciu Grand Prix, umacniając swoją pozycję lidera mistrzostw. Holender pokonał swojego przyjaciela Lando Norrisa i kolegę z drużyny Sergio Péreza.

opublikowany 21/04/2024 à 10:46

Jeremy’ego Satisa

1 Zobacz komentarze)

Nowa niedzielna przejażdżka Maxa Verstappena w Chinach

Max Verstappen odniósł piąte zwycięstwo w tylu wyścigach. © Paulo Maria / DPPI

  • To miejsce, którego brakowało w jego kolekcji. Max Verstappen w tę niedzielę po raz pierwszy w swojej karierze wygrał Grand Prix Chin, kończąc długą podróż po zdrowiu, po której nigdy nie drżał. Holender, autor pole position i zwycięzca dzień przed pierwszym wyścigiem sprinterskim w sezonie, poza mechaniczną emeryturą w Australii, kontynuuje swoje absolutnie bezbłędne występy. Zwycięzca z 15-sekundową przewagą, skorzystał z okazji i odzyskał prowadzenie na szczycie mistrzostw świata.
  • Jak często w ostatnim czasie to za Holendrem musieliśmy skupić naszą uwagę na rozrywce, prowadząc zaciętą walkę o podium. Impreza czwarta, Lando Norris równie często pokazywał w wyścigu zapierające dech w piersiach tempo, co myślał, że najbliższy chiński weekend będzie najgorszym w jego początku sezonu. Korzystając z darmowego postoju (patrz niżej), Brytyjczykowi udało się ukończyć wyścig na 2. miejscu.
  • O ostatnim miejscu na podium zadecydowała przerwa pomiędzy Charles Leclerc i Sergio Péreza. Bardzo wygodny w wyścigu przez całą pierwszą część wyścigu, Monako nie był w stanie się oprzeć czerwony Byk Meksykanina, który w pięciu Grand Prix stanął na czwartym podium. Mimo to Leclerc zajął 4. miejsce, przed swoim kolegą z drużyny Carlos Sainz, w trudniejszych warunkach niż podczas swoich ostatnich występów w konfiguracji wyścigowej, tracąc 10 sekund do Małego Księcia Skały.
  • Za dziewięcioma kierowcami z pięciu czołowych zespołów (tylko Lance Stroll brakuje) jest Nico Hülkenberg któremu udało się zdobyć ostatni punkt do zdobycia, Niemiec wykorzystał panujący wokół chaos i bardzo poważny wyścig i zajął 10. miejsce. Jedenasty, Esteban Ocon przez długi czas pozostawał w zasadzce, czekając na incydent w pierwszej dziesiątce, aby spróbować zdobyć pierwszy punkt w sezonie.Alpine. Norman musi jednak zadowolić się 11. miejscem, co potwierdza nowy, płaski dno zapewniony przez zespół.Enstone. Pierre Gasly, który nie skorzystał z ulepszeń, zajął 13. miejsce.
  • Należy pamiętać, że wyścig został naznaczony wirtualnym samochodem bezpieczeństwa, który po unieruchomieniu Saubera przekształcił się w samochód bezpieczeństwa Valtteri Bottas w 22. rundzie. Impreza wyścigowa, która umożliwiła większości kierowców uzyskanie bezpłatnego postoju. Po przegrupowaniu peleton wykazał się dużym niezdyscyplinowaniem, a w momencie ponownego uruchomienia zanotowano dwa incydenty wyścigowe. Na nawrocie Lance Stroll brutalnie się rozbił Daniel Ricciardo bez naszej wiedzy, dlaczego, popychając Australijczyka do rezygnacji. Kilka metrów dalej trafiony został jego kolega z drużyny. Yuki tsunoda rzeczywiście miał na to wpływ Kevin Magnussen, zakończył się niestety zbyt dużymi szkodami, aby mieć nadzieję na kontynuację.

CZYTAJ TAKŻE > Od 1. do 100. Red Bull nowy członek klubu 100 pole position

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

21 o 04:2024

Na szczęście doszło do 2 startów i produkcja pokazała co się dzieje na końcu peletonu, bo inaczej był powód, żeby wracać spać!

Aby napisać komentarz