Nowy Q2, najlepszy wynik roku… Pierre Gasly uśmiecha się przed wyścigiem w Miami

Pierre Gasly znalazł się w pierwszej dziesiątce wyścigu sprinterskiego i zajął 10. miejsce w kwalifikacjach do Grand Prix Miami. Pierre Gasly spędził swoją najlepszą sobotę w roku.

opublikowany 05/05/2024 à 10:04

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Nowy Q2, najlepszy wynik roku… Pierre Gasly uśmiecha się przed wyścigiem w Miami

© Eric Alonso / DPPI

kiedykolwiek Pierre Gasly był tak blisko swoich pierwszych punktów w sezonie dopiero podczas sobotniego wyścigu Miami Sprint Race. Jednak to płaci tylko pierwsze 8, a Norman opuścił 16e. Autor dobrego startu, szybko znalazł się blisko czołowej dziesiątki, po czym zdobył dwie dodatkowe pozycje dzięki karom Lewis Hamilton et Kevin Magnussen. Pierwszy pozytywny punkt.

Nie otworzył licznika, ale miał dobre przeczucia. Dobre odczucia potwierdziły się podczas kwalifikacji do Grand Prix Miami, zaledwie kilka godzin później, podczas drugiej z rzędu Q2, po której dwa tygodnie temu w Chinach. Nawet lepiej. Swój najlepszy występ podpisał tam w 2024 roku podczas ćwiczeń z 12e czas mniej niż dwie dziesiąte sekundy do Q3 przed swoim kolegą z zespołu Esteban Ocon. Coś, co wywoła uśmiech na Twojej twarzy, gdy wieczorem pójdziesz spać.

« Jako zespół możemy wyciągnąć wiele pozytywów i lekcji– podkreślił Pierre Gasly. Nasze ulepszenia w samochodzie wyraźnie działają zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W sprincie zajęliśmy dziewiąte miejsce, najbliżej punktów w tym sezonie. Następnie w kwalifikacjach ukończyliśmy zaledwie jedną dziesiątą sekundy z Q3. Wiemy, gdzie nam brakuje i musimy spróbować poprawić się w tych obszarach, ponieważ luki w pierwszej dziesiątce i wokół niej są niewielkie. W Q1 miałem bardzo dobre czucie na kolanach, ale w Q2 było inaczej. Jest więc co analizować i lepiej rozumieć.. "

Blisko czołowej dziesiątki przed wyścigiem i w bardzo ciasnej części peletonu Pierre Gasly chce w to wierzyć już w tę niedzielę (10:22). W każdym razie nigdy nie był tak dobrze umiejscowiony jak na Florydzie. „ Stawiamy się w sytuacji, w której możemy walczyć o punkty. »To jest całe zło, jakiego mu życzymy.

CZYTAJ TAKŻE > Najlepsza szansa Ferrari na pokonanie Verstappena w niedzielę?

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)