Nowe decydujące spotkanie w Miami pomiędzy Andretti i F1

Po odrzuceniu kandydatury Andrettiego kilka miesięcy temu, Formuła 1 po raz kolejny otwiera drzwi amerykańskiej marce na przybycie do F1 w nadchodzących latach. Obie strony spotkają się w najbliższy weekend podczas Grand Prix Miami.

opublikowany 29/04/2024 à 10:45

Yannisa Duvala

2 Zobacz komentarze)

Nowe decydujące spotkanie w Miami pomiędzy Andretti i F1

Mario Andretti próbuje wszystkiego i wszystkiego. ©DPPI

Już na początku roku organizatorzy Formuła 1 zatrzasnął drzwi przed twarzą Andrettiego. Według nich amerykańska firma nie wniosłaby wartości dodanej do tej dyscypliny… „Chociaż nazwa Andretti jest rozpoznawalna przez fanów F1, nasze badania wskazują, że F1 wniosłaby wartość do marki Andretti, a nie odwrotnie”, znajdujemy w dokumencie opublikowanym przez FOM w momencie ogłoszenia.

Mario Andretti nie poddaje się i nadal wywiera presję na świat Formuły 1. Na początku kwietnia Andretti Global ogłosił otwarcie nowej infrastruktury w Silverstone Park, co stanowi kolejny krok w promowaniu wejścia amerykańskiej marki do Formuły 1 Mistrzostwa Świata.

Kilka tygodni temu mistrz świata z 1978 roku zwierzył się, że a „kluczowe spotkanie” powinna odbyć się pomiędzy Andretti i FOM. Ogłoszenie zweryfikowane, ponieważ obie strony planowały spotkać się w ten weekend podczas Grand Prix Miami.

„Mieliśmy z nimi tylko jedno spotkanie (FOM, przyp. red.). To jest problem, nie mamy dość, wyjaśnił Mario Andretti do agencji Associated Press. To jeden z powodów, dla których nie mogę się doczekać naszego kolejnego spotkania. Musimy usiąść, ponieważ po drodze zaprzepaszczono pewne możliwości, ale teraz musimy patrzeć w przyszłość, a nie wstecz. »

Andretti/F1, małżeństwo nadal możliwe?

Drzwi dla Andrettiego nie wydają się jeszcze całkowicie zamknięte. Amerykański zespół, który sprawdził się już w wielu dyscyplinach, nadal udowadnia promotorom F1, że przedstawiony projekt jest bardzo realny.

„Pozostaję pełen nadziei, ponieważ nigdy nie przestajemy pracować w tym kierunku, uspokaja Mario Andretti. Widać, że nasza praca postępuje w szybkim tempie i jak widać nie tylko rozmawiamy. Łączymy cegłę za pomocą zaprawy. Pokazaliśmy to z zespołem który już obowiązuje w Silverstone. Powiemy im (podczas spotkania w Miami, przyp. red.) : „Zrobimy wszystko, o co poprosisz. Zrobimy wszystko, co możliwe. A teraz, jeśli coś ci przyjdzie do głowy, powiedz nam. » »

Andretti nadal może liczyć na wsparcie General Motors, który w najbliższym czasie nie opuści go w tym projekcie. „General Motors dał jasno do zrozumienia, że ​​jest entuzjastycznie nastawiony do tego projektu, zapewnia wielki szef. Zostają w tym na dłuższą metę i nie wiem, co jeszcze możemy zrobić. »

Kolejne tygodnie będą prawdopodobnie szczególnie decydujące dla wejścia lub nie Andretti Global do Formuły 1.

CZYTAJ TAKŻE > Autohebdo x Porsche: wygraj 1 karnet medialny na 24-godzinny wyścig Le Mans + 2000 euro

 

2 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

2 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

29 o 04:2024

Forza Mario!

Yves-Henri RANDIER

29 o 04:2024

Kiedy na starcie będzie jedenasty, a potem dwunasty zespół? Historia wreszcie oferowania nowych talentów w siatce F1!!

1

Aby napisać komentarz