Ocon zdobywa pierwszy punkt w sezonie dla Alpine : „czuję się dobrze”

Wreszcie uśmiech w garażu Alpine ! Esteban Ocon zdobył pierwszy punkt w swoim sezonie w Miami. Norman musiał walczyć do ostatnich okrążeń, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce.

opublikowany 06/05/2024 à 11:50

Yannisa Duvala

1 Zobacz komentarze)

Ocon zdobywa pierwszy punkt w sezonie dla Alpine : „czuję się dobrze”

Esteban Ocon zdobywa pierwszy punkt w sezonie Alpine. ©DPPI

Dzień premiery Lando Norrisa, ale także dzień premiery Alpine ! W Miami francuski klan zdobył pierwszy punkt w sezonie dzięki bardzo dobremu 10. miejscuEsteban Ocon. Strzałka A w końcu otwiera swój licznik po pięciu szczególnie skomplikowanych wyścigach.

I nie możemy powiedzieć, że Ocon to ukradł. Normand przez cały wyścig walczył o taki wynik. Już na pierwszym okrążeniu ze swoim kolegą z drużyny nie odeszli daleko od kontaktu, a potem z nim Fernando Alonso przez cały koniec wyścigu.

„Szalona walka przez cały wyścig! Od początku do końca graliśmy na 110% pod względem intensywności, deklaruje Esteban Ocon na koniec wyścigu, oddychając z ulgą. Z Pierrem (Gasly) było gorąco, ale nie tylko z nim, z Fernando też, ale dzisiaj wszystko skończyło się dobrze, mamy rację i to jest najważniejsze dla zespołu. »

Walka z Pierrem Gaslym koło w koło niemal przez całe pierwsze okrążenie, która dała Bruno Faminowi, głównemu zespołowiAlpine. „Pierwsza runda była bardzo gorąca. Piloci to piloci, gdy mają hełm, jest to skomplikowane... Ale poradzili sobie dobrze. Nie ma co mówić, jest idealnie”, uśmiechnął się na koniec wyścigu.

Alpine rozpoczyna swój sezon

Startujący z 13. pozycji Esteban Ocon miał skomplikowany start do wyścigu; jej Alpine bardzo cierpiał na linii prostej. To jest kiedy Max Verstappen uruchamia Wirtualny Samochód Bezpieczeństwa (po uderzeniu w pachołek, który wylądował na torze), francuski kierowca korzysta z okazji, zjeżdżając do boksów i zajmując kilka miejsc, co daje mu powrót do wyścigu punktowego.

„Wyścig był trochę trudny, samochód nie był przygotowany w 100%, Przyznaje. Nadal brakuje nam wydajności, ponieważ nie możemy dotrzymać kroku samochodom, które były z nami, jeszcze kilka okrążeń i było gorąco Hulkenberg który wracał, ale powoli robimy postępy i miło jest zakończyć weekend z nagrodą. »

Bruno Famin nie omieszkał podkreślić osiągnięć swojego kierowcy, ale także Viry’ego i Enstone : „Odblokowaliśmy licznik, ten punkt pokazuje postęp i całą pracę, jaką zespół włożył, aby go zdobyć. Musimy kontynuować, bo droga jest jeszcze długa. Rozwój przyniósł to, co miał przynieść. Teraz robimy postępy w zrozumieniu samochodu i lepszych ustawieniach, co kończy się na pakiecie, który zaczyna być bardziej konkurencyjny. »

CZYTAJ TAKŻE > Wielki dzień Norrisa, wrak statku Magnussena; Wyniki Grand Prix Miami

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

06 o 05:2024

Oczywiście w Enstone musi pracować jak szalone, aby w końcu doprowadzić jednomiejscowy samochód do wymaganej masy przy wciąż takim samym deficycie silnika! Święta obrona Ocona z ładnym podaniem przeciwko staremu łobuzowi Fernandowi…

Aby napisać komentarz