Oscar Piastri ma nadzieję na „dobry krok naprzód” dzięki udoskonaleniom dokonanym przez McLarena

Australijski kierowca Oscar Piastri mówi, że McLaren będzie wprowadzać aktualizacje dotyczące Grand Prix Miami w ten weekend. Ma nadzieję na znaczący krok naprzód pod względem wydajności.

opublikowany 03/05/2024 à 00:22

Jeremy’ego Satisa

0 Zobacz komentarze)

Oscar Piastri ma nadzieję na „dobry krok naprzód” dzięki udoskonaleniom dokonanym przez McLarena

Oscar Piastri wiele oczekuje od rozwoju McLarena. © Paulo Maria / DPPI

W ubiegłym roku stało się tak dzięki wprowadzeniu dużej aktualizacji przeprowadzonej w dwóch etapach (w Austrii, a następnie na Silverstone). McLaren spadł z dna tabeli konstruktorów do statusu najlepszego zespołu z tyłu czerwony Bykprzynajmniej efemerycznie. Zespołowi z Woking oczywiście nie uda się powtórzyć magicznej ewolucji co roku, ale tym razem ma przynajmniej na swojej stronie fakt, że rok 2024 rozpoczął się znacznie lepiej.

Obecnie zajmuje trzecie miejsce w mistrzostwach, a obecnie znajduje się na ziemi niczyjej pomiędzy Ferrari et Mercedes. Nie przeszkadza to jednak osobom odpowiedzialnym za zespół być ambitnymi, ponieważ Andrea Stella jasno wyjaśnił, że jego celem jest co najmniej tegoroczne zwycięstwoi że jego ostatecznym celem była walka z Red Bullem w przyszłym roku. Ambicja ta została również przyjęta z zadowoleniem przez szefa zespołu Zaka Browna, Amerykanina wierzącego, że jego główny włoski zespół wykonał doskonałą robotę, odkąd zastąpił Andreasa Seidla na stanowisku szefa zespołu.

McLaren zamierza zrobić znaczący krok naprzód

W Miami, na torze, który w zeszłym roku nie przyniósł szczęścia McLarenom, jednomiejscowe samochody typu papaya spróbują wykorzystać innowacje wprowadzone przez zespoły techniczne Woking, aby wznieść się jeszcze wyżej. Od początku roku, Lando Norris et Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , rzeczywiście systematycznie zdobywali punkty, ale w pięciu wyścigach stanęli na podium tylko dwukrotnie, a wszystkie zdobył Brytyjczyk.

Mam nadzieję, że powinien to być dobry krok naprzód. – wyjaśnił Oskar Piastri. Tego zawsze oczekujemy od aktualizacji. Oczywiście podczas weekendu sprintu nieco trudniej jest wyciągnąć z niego maksimum, ponieważ ma się tylko jedną sesję treningową, ale powinien to być dobry krok naprzód. W zeszłym roku dokonaliśmy pewnych ulepszeń w Baku – był to wyścig przed Miami – a rok temu przeżyliśmy tutaj szok. Będziemy więc musieli poczekać i zobaczyć, czy ten tor nam odpowiada, ponieważ w zeszłym roku zmieniliśmy sporo rzeczy. Ale tak, mam nadzieję, że ten pakiet zrobi to, co powinien!”

Świadomi, że etapy rozwoju każdego z nich w tej generacji jednomiejscowych samochodów osiągnęły już pewien poziom, Australijczyk nie spodziewa się jednak zysków tak znaczących, jak te uzyskane dzięki wprowadzeniu zmian na rok 2023. „Myślę, że będzie to dobry krok naprzód, mimo to wyjaśnił. Myślę, że naszym celem jest utrzymanie ubiegłorocznej trajektorii. Ale wiesz, oczywiście im bardziej zbliżasz się do ograniczeń tych samochodów i tych przepisów, staje się to coraz trudniejsze. Zobaczymy. Ale tak, myślę, że ulepszenia, które wprowadziliśmy w zeszłym roku, nadal się sprawdziły. Mam nadzieję, że w tym roku uzyskamy taki sam efekt.”

Trudno jednak wyobrazić sobie powrót McLarena na poziom nietykalnego Red Bulla. Początkowo pomysł będzie taki, aby w wyścigu o 2. miejsce spróbować jak najszybciej dogonić Ferrari. „Myślę, że Red Bull jest ogólnie bardzo mocnym samochodem, Analiza Piastri. Wydaje się, że nie ma większych słabości. Jest silna we wszystkich obszarach. Z drugiej strony uważam, że istnieją pewne obszary, które są dla nas słabsze niż dla niektórych naszych konkurentów i staramy się temu zaradzić. Myślę, że jesteśmy coraz bliżej. Myślę, że w zeszłym roku czasami byliśmy bardzo blisko na kilku torach.”

„Ale tak, jasne jest, że w tej chwili nie jesteśmy tak kompletni jak Red Bull. Dlatego uważam, że nadal mamy nad czym pracować. Ulepszenia wprowadzone w ten weekend pomogą nam to osiągnąć. Ale tak, myślę, że biorąc pod uwagę trajektorię, którą przebyliśmy, jeśli spojrzeć na nas 12 miesięcy temu, gdzie jesteśmy teraz, myślę, że jesteśmy w świetnej formie i mam nadzieję, że pod koniec tego roku i w następnym sezonie będziemy możemy zacząć podejmować wyzwanie w większym stopniu.” To cały projekt Andrei Stelli i jej zespołu!

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

0 Zobacz komentarze)