Przed Miami nie nadeszły żadne ogłoszenia dotyczące przyszłości Carlosa Sainza

Bardzo pożądany przez wiele zespołów i ogłaszany niemal wszędzie od czasu nieprzedłużenia kontraktu w Ferrari, Carlos Sainz nie miałby nic do ogłoszenia przed Grand Prix Miami, zgodnie ze słowami swojego kuzyna i agenta.

opublikowany 27/04/2024 à 14:23

Jeremy’ego Satisa

1 Zobacz komentarze)

Przed Miami nie nadeszły żadne ogłoszenia dotyczące przyszłości Carlosa Sainza

Carlos Sainz, przyszłość wciąż niepewna. © Paulo Maria / DPPI

Jest czynnikiem X okna transferowego. Człowiek, za którym od tego czasu wszyscy gonią Lewis Hamilton et Fernando Alonso wyjaśniła swoją przyszłość. Nie zwrócone Ferrari aby zrobić miejsce dla przyszłorocznego siedmiokrotnego brytyjskiego mistrza świata, Carlos Sainz szuka kontraktu i zespołu na rok 2025. Jednak jego ostatnie dobre występy, naznaczone dwoma zwycięstwami (Singapur 2023, Australia 2024) w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy, sprawiły, że jest preferowanym profilem wielu drużyn.

Dlatego klan Sainz, znajdujący się w pozycji siły, nie zamierza się spieszyć. Jeśli drzwiAston Martin zamknięte wraz z przedłużeniem Fernando Alonso, czerwony Byk, Mercedes i Audi pozostają interesującymi zespołami i potencjalnymi miejscami lądowania dla Madrylenia. Helmut Marko ujawnił nawet w Chinach, że Audi złożyło Sainzowi bardzo korzystną finansowo ofertę, której Red Bull nie mógł dorównać. Niemiecki producent, który w piątek ogłosił podpisanie Nico Hülkenberg, ze swojej strony pragnie jak najszybciej rozwiązać kwestię swoich pilotów.

Carlos Sainz nadal jest spokojny o swoją przyszłość

Ale Sainz pozostaje mistrzem zegarów, przynajmniej jednym z mistrzów, ponieważ zwłaszcza Mercedes czeka, aby wiedzieć z całą pewnością, czy Max Verstappen będzie honorował swój kontrakt z Red Bullem do 2028 roku. Dla przypomnienia, Batavian jest ogłaszany jako potencjalny starter po aferze Hornera i wątpliwościach, jakie narodziły się ze strony Miltona Keynesa co do skłonności Red Bull Powertrain do projektowania ultrakompleksowego zespołu na rok 2026.

Carlosa Onoro i Carlosa Sainza

Carlos Onoro i Carlos Sainz Sr pracują nad zabezpieczeniem przyszłości Carlosa Sainza Jr. © DPPI

Krótko mówiąc, Mercedes i Red Bull każą czekać Sainzowi, który sam każe czekać Audi. Hiszpan jest w każdym razie dość spokojny, jeśli chodzi o swoją przyszłość, uważa jednak, aby nie stracić wszystkiego, grając na wszystkie strony. Zapytany o oficjalna strona F1, jego kuzyn i agent Carlos Onoro podsumował sytuację swojego pilota. „To teraz interesujący czas, skomentował. Rynek sterowników był ostatnio pełen zmian i myślę, że w nadchodzących tygodniach zobaczymy pewne ruchy. Ale na razie gra toczy się dalej.” 

Jeśli chodzi o możliwość rychłego rozstrzygnięcia dotyczącego przyszłości Carlosa Sainza, zapewnił, że nic nie wyjdzie na jaw. "Nie nie nie. Możesz spać spokojnie pomiędzy Chinami a Miami, nie martw się. Na pewno nie będzie żadnych wielkich wieści, przynajmniej od nas. Nadal gramy w tę grę, więc zobaczymy.  

CZYTAJ TAKŻE > Kto wspierać Nico Hülkenberga w Audi?

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

27 o 04:2024

Między Sainzem Seniorem a zarządem Audi AG oraz wspólną przeszłością Sainza Juniora i Seidla wszystko wydaje się być tylko kwestią czasu!

1

Aby napisać komentarz