Aby znaleźć Red Bulla, Daniel Ricciardo polega na sobie

Kandydat na fotel Sergio Péreza na sezon 2025 Daniel Ricciardo został ostrzeżony przez Christiana Hornera co do poziomu, jakiego się od niego oczekuje.

opublikowany 29/04/2024 à 15:13

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

Aby znaleźć Red Bulla, Daniel Ricciardo polega na sobie

©Florent Gooden / DPPI

6 lat po jego odejściu Daniel Ricciardo czy znajdzie czerwony Byk ? To jedno z najważniejszych pytań na padoku, gdy rynek transferowy stopniowo zaczyna się niepokoić. Od powrotu Australijczyka w lipcu ubiegłego roku na miejsce Nycka de Vriesa, mogliśmy usłyszeć o nim i całej jego karierze wszystko.

Blisko Max Verstappen zgodnie z danymi obiecanymi pozycji Sergio Péreza od 2024 r.... Mimo to Danny'emu Ricowi jest dziś bardzo daleko od zapewnienia sobie miejsca w Milton Keynes obok Maxa Verstappena w sezonie 2025. Jego ćwiczenia startowe są tego doskonałą ilustracją delikatny Daniel Ricciardo.

Brak wydajności, przewyższony przez kolegę z drużyny Yuki tsunoda…Poprzedni z Renault nie miał idealnej pierwszej części roku, nawet jeśli wydawało się, że zaczął przywracać równowagę sytuacji w Chinach, gdzie stale robił postępy przed swoim kolegą z drużyny. Ale ani jedna runda w kalendarzu 24 Grand Prix nie wywróci wszystkiego do góry nogami, a tym bardziej w głowach liderów Red Bulla.

« Jest jeszcze trochę za wcześnie, prawda? odpowiedział Christian Horner poproszony o ocenę ostatnich występów Australijczyka, dostrzega jednak pewne niedociągnięcia. Jego sezon tak naprawdę jeszcze się nie rozpoczął, miał pewne trudności. Myślę, że, jak sam przyznał, czułby, że od początku roku nie jest na dobrej drodze, a jesteśmy dopiero w piątym wyścigu. »

Garaż, który Daniel Ricciardo planuje na rok 2025. © Florent Gooden / DPPI

Ricciardo z Verstappenem w 2025 roku? „Wszystko w jego rękach”

Następnie szef zespołu Red Bull został zabrany na boisko transferowe. Prawdę mówiąc, Brytyjczyk unikał tej kwestii, ale mimo to wysłał wiadomość do Daniela Ricciardo, wspominając o pewnym... Liamie Lawsonie, będącym obecnie rezerwowym i poważnym pretendentem do miejsca w składzie w przyszłym roku. Czym wywrzeć na nim presję?

« Wszystko w rękach Daniela, zapewnia Christian Horner, co do szans na odnalezienie swojego byłego protegowanego w 2025 roku. Musi wykonać występ, który przykuwa uwagę, abyśmy my i potencjalnie inni mogli go zauważyć.

Dla Liama ​​oczywiste jest, że traci cierpliwość, czekając za kulisami na swoją szansę. Nie określono jednak jeszcze, kiedy i czy w ogóle taka szansa się pojawi. Pierwszeństwo mają oczywiście kierowcy aktualnie zatrudnieni (posiadacze) i zobaczymy, co się stanie. » Daniel Ricciardo zostaje ostrzeżony. Wygląda na to, że Liam Lawson odchodzi o krok za późno. Nie zapominając, że Red Bull potwierdził wymianę z Carlos Sainz, bezpłatnie w grudniu przyszłego roku.

CZYTAJ TAKŻE > Red Bull rozmawia z Sainzem, ale nie może „dorównać ofercie Audi”

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

30 o 04:2024

Przewidywanie dwóch trzydziestolatków: TexMex zostanie w Red Bullu w 2 roku… chyba, że ​​nie uzyska 2025-letniego kontraktu!

Aby napisać komentarz