Kontynuuj jazdę z Hondą lub uwolnij się z Red Bullem: Tsunoda staje twarzą w twarz ze swoim przeznaczeniem w F1

Za dwa lata Honda będzie napędzać zespół Aston Martin i oddzieli się (na dobre) od Red Bulla. Yuki Tsunoda, wciąż wspierany przez japońską firmę, może zakończyć tę współpracę w 2026 roku… ale jego los pozostaje związany z miejscem w brytyjskim zespole.

opublikowany 14/05/2024 à 17:18

Doriana Grangiera

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj jazdę z Hondą lub uwolnij się z Red Bullem: Tsunoda staje twarzą w twarz ze swoim przeznaczeniem w F1

© Frédéric Le Floc'h / DPPI

To jeden z zawodników w dobrej formie na początek sezonu 2024: Yuki tsunoda robi wrażenie na pokładzie RB VCARB 01. Japończyk ma już 14 punktów na swoim koncie po sześciu Grand Prix, co jest jego najlepszym początkiem kampanii od przybycia do Formuła 1, w 2021 roku. W tak kluczowym sezonie na rynku kierowców protegowany klanu czerwony Byk wywołuje sensację – szczególnie w obliczu Daniel Ricciardo i jego trudny start w mistrzostwach – i mógł już przekonać swoich przełożonych (lub inne zespoły…), aby utrzymali go w dyscyplinie.

Tak, ale oto jest: zbliża się sezon 2026, a wraz z nim Yuki Tsunoda stanie przed (fałszywym) dylematem dotyczącym jego przyszłości w Formule 1: kontynuować pracę w rodzinie Red Bull czy kontynuować pracę w klanie Hondy? Pamiętajcie, że japoński producent silników, od 2019 do 2025 roku powiązany z Red Bullem, połączy siły z Aston Martin w roku 2026 w związku z planowanym na ten rok wprowadzeniem nowych przepisów technicznych.

Honda przed Red Bullem?

Zanim Yuki Tsunoda stała się produktem Red Bulla, była pierwszym kierowcą odkrytym, wspieranym i szkolonym przez Hondę. W 2016 roku pochodzący z Sagamihary ukończył szkołę wyścigową Honda Racing School, po czym japońska marka udzieliła mu wsparcia w jego drodze do Formuły 1. Jakiś czas temu Koji Watanabe, dyrektor generalny Hondy, potwierdził, że producent silników ma nadzieję „mieć oko na ” na swojego kierowcę, nawet jeśli separacja między Red Bullem a Hondą jest skuteczna.

Ze swojej strony główny zainteresowany także ma nadzieję na dalszą współpracę z Hondą w przyszłości, jednak zdaje sobie sprawę, że rynek transferowy może zmusić go do zdystansowania się od japońskiej firmy. „Jestem bardzo szczęśliwy, słysząc, co powiedzieli [o mojej przyszłości]. Pracowałem z nimi od najmłodszych lat– powiedziała Yuki Tsunoda. Udało mi się osiągnąć to, czego ode mnie chcieli: zostałem kierowcą Formuły 1 [z] Hondą. Bez ich wsparcia nie byłoby mnie tutaj. Łączy nas szczególna relacja, uwielbiam ich pracowników, bardzo mnie wspierają. Ale jednocześnie rynek kierowców to trochę inna historia…”

Tsunoda « niektórzy " że w przyszłości odnajdzie Hondę

Yuki Tsunoda, pretendent do miejsca w Red Bullu w najbliższej przyszłości, logicznie rzecz biorąc, przeznaczenie mogło skierować się do Astona Martina w 2026 roku… Fernando Alonsooraz stały kontrakt oferowany przez Lawrence'a Przechadzka swojemu synowi Lance’owi, na razie zamyka taką możliwość.

„Potrzebujemy wolnego miejsca w Astonie Martinie, jeśli [Honda] chce mnie wspierać w 2026 roku, co oznacza, że ​​jest duża szansa, że ​​będą chcieli mnie w Astonie Martinie… szansa, naprzód Yuki Tsunoda. Jeśli miejsce [w Aston Martinie] nie będzie dostępne, muszę pomyśleć o różnych rozwiązaniach: albo zostać w Red Bullu, co byłoby dobre, albo inne rozwiązanie. W tym przypadku, nawet jeśli rozdzielimy się z różnymi producentami, w mojej głowie zawsze będzie Honda i pewne jest, że w przyszłości, cokolwiek się stanie, ponownie nawiążemy kontakt. »

CZYTAJ TAKŻE > Mercedes z nowościami w Imola… ale kiedy zobaczymy postęp?

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

15 o 05:2024

Czy Honda będzie wywierać presję na Astona Martina, aby usunął jedynego przerywacza z występów w F1, nawet jeśli ma on tylko jedno CDI na starcie? Jest to pożądane, jeśli duet Aston Martin Honda chce zdobyć tytuł mistrza świata...

Aby napisać komentarz