Pierwsze zwycięstwo w karierze Norrisa, który wygrywa Grand Prix Miami!

Lando Norris, zwycięzca Grand Prix Miami, przed Maxem Verstappenem, odnotowuje swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1 po 110 Grand Prix.

opublikowany 05/05/2024 à 23:35

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

Pierwsze zwycięstwo w karierze Norrisa, który wygrywa Grand Prix Miami!

© Eric Alonso / DPPI

  • To koniec oczekiwania, bardzo długiego oczekiwania Lando Norris. Nie zaczynał jako główny faworyt do zwycięstwa w niedzielę podczas Grand Prix Miami, ale czynniki działały na jego korzyść. Jednak masa wydawała się powiedziane. Max Verstappen, który na starcie prawie został potrącony przez swojego kolegę z drużyny Sergio Péreza, opanował swój temat już w pierwszej połowie wyścigu.
  • Na pewno nie stworzył tej luki, do której przyzwyczajał nas przez trzy lata, ale dla pilota wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą czerwony Byk który bez problemu zatrzymał się w ramach systemu wirtualnego samochodu bezpieczeństwa o godzinie 23e się odwrócić, po sprowokowaniu go. W idealnym świecie Max Verstappen zajął 4elogicznie rzecz biorąc, powinien był odzyskać prowadzenie w Grand Prix Miami, gdy kilka okrążeń później wszystkie postoje zostały zakończone.
  • To było bez liczenia Logan sierżant et Kevin Magnussen, bohaterowie starcia w 29e okrążenia, co spowodowało wjazd samochodu bezpieczeństwa na tor. Dzięki temu Lando Norris, będący wówczas tymczasowo na prowadzeniu, mógł niemal swobodnie wyhamować. Mając około 11 sekund przewagi nad Maxem Verstappenem, z pewnością podjechałby blisko niego, gdyby niezrozumienie kierunku wyścigu wysłało samochód bezpieczeństwa w niewłaściwym czasie i tuż przed Maxem Verstappenem, blokując go, a przede wszystkim umożliwiając mu Angielski, aby utrzymać pierwszą pozycję.

  • Peleton się przegrupował, Lando Norris wznowił grupę na 33. miejscue okrągły. Pomimo groźby stojącego za nim potrójnego mistrza świata, pilota McLaren nigdy się nie trząsł. Wręcz przeciwnie, odleciał! Rywal w delikatności na twardej gumie, która nigdy nie dawała mu satysfakcji, dzieciak z Bristolu odepchnął go o ponad 7 sekund, by samotnie zbliżyć się do pierwszego zwycięstwa w karierze. Charles Leclerc towarzyszył im jednocześnie na podium Carlos Sainz i Sergio Pérez zajęli miejsca w pierwszej piątce.

  • Dla Lando Norrisa był to koniec suszy, odkąd swój pierwszy sukces odnotował w dniu swojego 110. startu w Formule 1. Co gorsza, mając na koncie 15 podium, był rekordzistą podium bez zwycięstwa. Dlatego właśnie 16-ty pozwolił mu pokonać znak indyjski. To już koniec dla niego, który zostaje 114. zwycięzcą w historii.

Pierwsze punktyAlpine

  • Po stronie francuskiej panowała wielka satysfakcja z pierwszych punktów w sezonie Alpine. Pierre Gasly był w lepszej sytuacji niżEsteban Ocon w pierwszej części wyścigu, ale także tutaj wydarzenia Grand Prix sprzyjały jego koledze z drużyny. Po bardzo dobrej niedzieli, w której wszystko wykonał perfekcyjnie, Esteban Ocon wygrał ostatnią jednostkę w grze, zajmując 10. pozycję tuż za nim Fernando Alonso. Pierre Gasly w szachownicy zajął 12. miejsce.

CZYTAJ TAKŻE > Russell i Hamilton, dwa przeciwstawne poglądy na temat W15

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

DANIELA MEYERSA

06 o 05:2024

Kiedy pojawi się komunikat prasowy FIA wyjaśniający nam, dlaczego i w jaki sposób doszło do tego niedopuszczalnego bałaganu? Dlaczego RB nie składa skargi?

2

Aby napisać komentarz