Prost rozumie decyzję Hamiltona o przejściu do Ferrari, ale…

Wyprzedzony przez Ferrari Alain Prost mówił o transferze Lewisa Hamiltona do Maranello. Decyzja, która według niego mogłaby ożywić Anglika, nawet jeśli przyznaje, że zmiana niewątpliwie nie będzie łatwa do przeprowadzenia.

opublikowany 15/04/2024 à 10:18

Gonzalo Forbes

2 Zobacz komentarze)

Prost rozumie decyzję Hamiltona o przejściu do Ferrari, ale…

© Antonin Vincent / DPPI

Przeniesienie Lewis Hamilton chez Ferrari od 2025 r., logicznie rzecz biorąc, wciąż dużo się mówi. Od ogłoszenia na początku lutego minęły ponad dwa miesiące, a temat ten często pojawia się na stole. Każdy ma swoje zdanie, mniej lub bardziej dobre, ale każdy ma swoje zdanie.

Najnowszy? Alain Prost, kogoś, kto dość dobrze zna dom Ferrari i ma pewne doświadczenie w branży. Zapytany o przyjazd Lewisa Hamiltona do włoskiego miasta, czterokrotny mistrz świata był ciekaw wyboru Anglika. Jeśli nie wątpi w motywację siedmiokrotnego mistrza świata do tego nowego wyzwania, były mieszkaniec Maranello przyznaje, że misja nie będzie dla niego łatwym zadaniem.

« Rozumiem jego decyzję, zauważa Alain Prost w wywiad dla Sports Illustrated. Oczywiście, gdy jesteś w zespole takim jak Mercedes, który od dwóch lat nie wygrał żadnego wyścigu i walczy o powrót do czołówki, jak na swój wiek mówi: „Czemu nie spróbować czegoś innego”.

Nie jestem pewien, czy miał okazję tam pojechać czerwony Byk, prawdopodobnie nie z Maxem, to na pewno. Nie jest to więc możliwe. Z tyłu możesz przejść do Ferrari, zwłaszcza po zmianie przepisów w 2026 roku. Zostaje mu tylko rok, 2025, na zadomowienie się w zespole.

Po 2026 roku będzie miał 42 lata, więc to będzie inna historia. Ale rozumiem, że nie chcesz przerywać wyścigu. Pytanie czy to dobra decyzja. Czy będzie to dobry wybór? Również w przypadku Ferrari możemy zadać sobie to pytanie. »

Prost ostrzega Hamiltona

Odnosząc się do wpływu tego transferu na poziom medialny, Alain Prost uważa, że ​​może on być korzystny tylko dla całego wielkiego cyrku F1. Dla zainteresowanej osoby taka zmiana przyciągnie wiele osób.

« To dobre dla samego sportu, bo wszyscy będą to oglądać– podkreśla profesor. Możesz mieć pomysł, ale pomysł lub postrzeganie, które możesz mieć dzisiaj, będzie inne w przyszłym roku na tym samym etapie, ponieważ on będzie o rok starszy. Czy w Ferrari ponownie odnajdzie motywację?

Jest to możliwe, ponieważ jeśli będzie to trwało krótki okres, może tylko rok, jeśli Ferrari pójdzie dobrze, myślę, że mógłby ją znaleźć. Relacja z Charlesem [Leclerc] ale także w Ferrari [ważny]. [Spędził] tyle czasu w angielskim zespole Mercedesa, ze sposobem pracy, a potem przechodzisz do włoskiego zespołu, szczególnie z inną presją, innym sposobem myślenia, on jest pod presją mediów… Myślę, że to nie sprawa nie jest taka prosta. » Lewis Hamilton wie, czego się spodziewać. Biorąc pod uwagę postawę tego mężczyzny, nadal uważamy, że nie należy go destabilizować, ale przybycie do Maranello zawsze jest trudne do negocjacji…

CZYTAJ TAKŻE > Czy Ferrari w końcu wzmocniło się dzięki strategiom w tym sezonie?

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

2 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

2 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

15 o 04:2024

Nie jestem pewien, czy włoscy fani są naprawdę zachwyceni przybyciem Sir Lewisa do Scuderii, nawet jeśli duet Elkann / Vasseur tego oczekiwał! Miejmy nadzieję, że zachowanie „kibiców” Calcio nie odbije się na zachowaniu widzów F1, gdy rozgrywa się ona na włoskiej ziemi…

1

E

Erica Stevensa

15 o 04:2024

i nie mówimy o czasami „siarkowych” reakcjach fanów tego kraju (patrz piłka nożna) na pewną populację, gdy sprawy układają się źle… biorąc pod uwagę pogorszenie jakości społeczeństwa F1 (por. Meksyk), moglibyśmy być świadkiem i słyszeć rzeczy niedopuszczalnych, jeśli nadzieje zostały zawiedzione. z czysto sportowego punktu widzenia Lewis będzie mógł wrócić na podium w 2025 roku i mieć nadzieję, że Włochów nie będzie zbyt wielu do pracy nad silnikiem na rok 2026, aby móc ukończyć wyścigi :)

Aby napisać komentarz