Jakie strategie na Grand Prix Miami?

W przypadku Grand Prix Miami dane Pirelli pokazują 4 różne możliwości strategii, ale wszystkie skłaniają się ku tej samej liczbie przystanków.

opublikowany 05/05/2024 à 14:23

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Jakie strategie na Grand Prix Miami?

©DPPI

Wprowadzone do kalendarza w 2022 roku Grand Prix Miami nie miało jeszcze zbyt emocjonującej edycji. Od czasu jego wprowadzenia, Max Verstappen zawsze narzucał tam swoje prawo, mimo że nie podpisał pole position (wrócono do Charles Leclerc i Sergio Péreza). W tym roku wygrał i wydaje się, że jest na dobrej drodze do triumfu w gronie 5e razy w 6 wyścigach. Wystarczająco, aby spodziewać się stosunkowo spokojnej niedzieli, jeśli nie liczyć zwrotów akcji. W każdym razie nie powinno to wynikać ze strategii.

Rzeczywiście, tor na Florydzie nigdy nie sprzyjał ryzykownym zakładom strategicznym, ponieważ jego asfalt nie jest najbardziej szorstki w sezonie. Dlatego kierowcy i zespoły nie ryzykują więcej, wolą grać kartą bezpieczeństwa. Tak było w latach 2022 i 2023, a rok 2024 niewątpliwie nie powinien być wyjątkiem od reguły.

Strategie Pirelli na Grand Prix Miami

Po przeanalizowaniu danych Pirelli oferuje 4 różne strategie na Grand Prix Miami… wszystko w jednym miejscu. Najbezpieczniej jest zacząć na średnich oponach, a następnie założyć komplet twardych opon w oknie pomiędzy 15e i 21e okrążeń (z 57), a następnie ścigaj się do mety.

Strategia przeciwna zaleca przejazd przez aleję serwisową pomiędzy 35e i 41e okrążeń wyścigowych, aby pozbyć się trudnych i postawić na średnie.

Ci, którzy zdecydują się na start na miękkich oponach, będą musieli zjechać do alei serwisowej znacznie wcześniej, ponieważ Pirelli zaleca postój między 11.e i 17e rundy, a następnie przejdź do trudniejszych. Strategia „wolniejsza”, ponieważ zmusi zainteresowanych do większej ostrożności w przypadku gumy, aby wytrzymała do końca. A jeśli kierowcy mieliby rozpocząć twardą jazdę z zamiarem włączenia miękkiej na koniec wyścigu, zostaną poproszeni o zatrzymanie się między 38.e i 44e wycieczki.

Oczywiście nie uwzględnia to ewentualnych wydarzeń wyścigowych, a także pojawienia się samochodu bezpieczeństwa, a nawet wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. Na interwencję tych dwóch ostatnich istnieje 50% szans.

Start Grand Prix Miami zaplanowano na niedzielę o godzinie 22:00.

CZYTAJ TAKŻE > 7 pole position z rzędu dla Verstappena to wyczyn, jaki niewielu osiągnęło w historii

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)