Ricciardo, miła niespodzianka na początku weekendu na Florydzie

Zajmując 4. miejsce podczas kwalifikacji sprinterskich w Miami, Daniel Ricciardo nigdy nie był tak blisko punktów. Doskonała okazja, aby na dobre rozpocząć sezon.

opublikowany 04/05/2024 à 10:47

Yannisa Duvala

1 Zobacz komentarze)

Ricciardo, miła niespodzianka na początku weekendu na Florydzie

Wreszcie punkty dla Ricciardo? ©DPPI

Po bardzo skomplikowanym początku sezonu, Daniel Ricciardo w końcu wydaje się mieć uśmiech, który tak go charakteryzuje. Już w Chinach Australijczyk pokazał wielkie rzeczy, dominując nad swoim kolegą z drużyny, Yuki tsunodai walka o punkty. Weekend w końcu zakończył się dla niego źle; DNF po tym, jak padłeś ofiarą nieudanego hamowania Lance Stroll do ponownego wprowadzenia na rynek samochodu bezpieczeństwa.

Pod palmami na Florydzie Honey Badger postanowił kontynuować swoją passę i osiągnął kolejny bardzo dobry wynik, zajmując czwarte miejsce w kwalifikacjach do sprintu… miejsce, które go trochę zaskoczyło.

„Rozmawiałem z Maxem (Verstappen) wcześniej i powiedział, że był dość zaskoczony, że na swoim okrążeniu był P1, a ja mu to powiedziałem, że na moim też był zaskoczony, że byłem czwarty, wyjaśnia Daniel Ricciardo. Druga linijka jest świetna. Uderzyłem dwa razy w ścianę! Powiedziałem zespołowi, że staram się uzyskać jak najwięcej, nie wiem, czy dzięki temu stałem się szybszy, czy nie, ale próbowaliśmy i czułem się dobrze w samochodzie. »

 

Zobacz ten post na Instagramie

 

Publikacja udostępniona przez FORMULA 1® (@f1)

Nowe podwozie na nowe życie

Dla przypomnienia, na początku Grand Prix Chin Australijczyk poprosił o to swój zespół zmienić jego podwozie. Wybór, który się opłacił, ponieważ stwierdził, że pod koniec sobotniego dnia czuł się znacznie bardziej komfortowo z tym nowym utworem: « Zmieniliśmy podwozie i lepiej czuję samochód, mam do niego większą pewność. » 

Daniel Ricciardo, który w tym sezonie nadal nie zdobył żadnych punktów, może z powodzeniem otworzyć konto w wyścigu Sprint. W każdym razie taki jest cel, jaki sobie stawia.

„Zobaczymy, co się stanie, ale zaczynając od przodu, doświadczyłem tego w zeszłym sezonie w Meksyku (4. miejsce w kwalifikacjach, 7. na mecie, przyp. red.), jest o wiele fajniejsze niż bycie 12-tym lub 13-tym, – podkreśla. Mówię to, bo oczywiście w pierwszej rundzie jest trochę chaosu. Wyjście dalej tam, gdzie jest trochę czyściej, jest jak powiew świeżego powietrza. Jestem pewien, że drugi rząd pomoże nam zdobyć punkty. »

Ricciardo ma zatem w swoich rękach największą szansę na zdobycie punktów od początku sezonu. Stroll nadal musi nie zrujnować wyścigu na pierwszym zakręcie...

CZYTAJ TAKŻE >Pole startowe do wyścigu Miami Grand Prix Sprint

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

04 o 05:2024

Nowe podwozie, które zmienia wszystko w Honey Badger. Wilk czy czarny kot w poprzednim podwoziu? Aby śledzić możliwą reakcję Tsunody w radiu, ponieważ teraz w swoim zespole znajduje się pod presją, inaczej niż na początku sezonu!

Aby napisać komentarz